Художник з Тального малює портрети і набиває малюнки на тілі

50-річний Роман Мельніков із Тального розповідає, що займається татуюванням 30 років. Жартує, що, напевно, перетатуював пів-Києва, пів-Польщі і пів-Угорщини. Сам має лише одне татуювання на руці. Однак, стверджує, що це завдяки його дружині Валентині. Саме вона стримує його бажання – зробити тату всього тіла.
– Зараз татуювання може показувати статус його власника, – запевняє Роман Вікторович. – Часто відвідую міжнародні фестивалі, присвячені татуюванню. Студія «Планета тату» проводить дуже цікавий фестиваль Tattoo Collection у Києві. Сюди приїжджають знамениті татуювальники з усього світу. Тут тату коштує від 100 євро. Однак малюнок буде дуже якісним та професійним.


Роман Мельніков стверджує, що має сертифікат тату-майстра. Проходив курси та майстер-класи у студії «Планета тату». Будь-яке татуювання обов’язково має нести смислове значення, як запевняє художник. Часто відмовляє людям, якщо ті самі не знають, що хочуть набити на тілі, адже потім жалкуватимуть про це. Також радить не робити тату на обличчі і кистях рук. На цих місцях шкіра швидко вигоряє та регенерує, тому зображення потрібно частіше поновлювати.
– Люблю працювати з незвичайними замовленнями. Одного разу набив на тілі дівчини малесеньке тату метелика. Вона сказала, що це буде одне і єдине. І після того, протягом 10 років, я зататуював їй все тіло. Також робив найдивніші малюнки. Наприклад, набивав зображення клітинки, а на ній схематичні чоловічки, вийшло, ніби дитина в зошиті намалювала, – з посмішкою на обличчі згадує Роман Вікторович.


Татуювання художника має вся його сім’я, окрім дружини. І син, і донька, і невістка, навіть братові недавно зробив, як розповідає Мельніков.
– Тату не обмежується віковими категоріями. Приходять люди навіть у 60 років. Потім так радіють своїм тату, як дитина іграшці. Не потрібно перейматися, який вигляд матиме твоє тату в старості, адже шкіра матиме не кращий вигляд, – запевняє чоловік.
Художнє тату потрібно реставрувати або поновлювати через 7-8 років. Фарба не вигорає, але специфіка шкіри людини різна, вона постійно оновлюється, і малюнок може вицвітати. Мельніков згадує, що найдовше працював над татуюванням 18 годин, жодного разу не відриваючись від творчого процесу. Це було реставрування тату дракона. Такий процес має назву «кавер ап».

На сьогодні творчість для Романа Вікторовича – це не лише поклик душі, а й заробіток. Раніше працював будівельником, щоб прогодувати сім’ю. А зараз займається лише творчістю. Хоча він зізнається, що професія художника є складною. Якщо маєш талант малювати, то потрібно ще й вміти правильно ним користуватися. Варто знати відповідні закони динаміки та композиції. Свою майстерність потрібно постійно вдосконалювати. Роман Вікторович навчався ще у Радянській школі живопису. І зараз постійно пізнає щось нове. Наприклад, на сьогодні вподобав графіку – це вид мистецтва, у якому використовують контраст білого і чорного кольорів. Тому нині вивчає сучасні матеріали для роботи з картинами цього стилю.
– Виставляю свої картини в інтернет-галереях. Роботи розходяться по всьому світу на інтернет-аукціони. Раніше продавалися тільки у Європі, а зараз галерея вийшла на міжнародний рівень. Картини продаються в Америці і в Австралії. Працювати таким чином мені в задоволення. Адже галереї не обмежують тематику картин. Малюю те, що душа бажає, – ділиться Мельніков.


Удома власних картин художник не має. Якщо картина набридає, то може викинути на смітник. Проте дружина це контролює і всі малюнки намагається зберігати. Потім ці картини знаходять своїх власників. Зараз Роман Мельніков працює на замовлення. Малює портрети з фотографій. Каже, що краще малювати з натури. Так можна спілкуватися з людиною і передавати її цілісний характер та образ. Проте для цього потрібно багато часу. Наприклад, академічний портрет доведеться малювати приблизно 20 годин, але зараз у всіх кожна хвилина на вагу золота.

Ольга МОСКАЛЕНКО

18.04.2021 09:00
Переглядів: 1335
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.