Фітнес-тренер з Тального розповіла, як привести себе у форму після новорічних свят - Вісті Черкащини

Фітнес-тренер з Тального розповіла, як привести себе у форму після новорічних свят

Всі новорічні свята майже позаду, а з ними й постійні застілля. Всі ми обожнюємо їх і тому активно до них готуємося – накриваємо великі столи всіляких смаколиків. Важко встояти перед таким широким вибором різноманітних салатів, м’яса, десертів. Ми й не помічаємо, як за тиждень набираємо декілька зайвих кілограмів. Багато хто, особливо жінки, в цей період хочуть якнайшвидше привести себе в форму, схуднути та добре почуватися. В цьому вам може допомогти фітнес-тренер.
36-річна Ірина Сас з Тального починає свій ранок, коли місто ще спить. Перші промені сонця, свіже повітря та фізичні вправи заряджають краще, ніж кава. Наша співрозмовниця не уявляє себе без руху й допомагає іншим ставати гарнішими та здоровішими. Вже більше 2-х років жінка веде фітнес в нашому місті, останній рік працює в громадській організації «Giga Sport Line». Зізнається, якби знала, що це її покликання, її життя, то б не витрачала часу, а зайнялась цією справою набагато раніше. Тож про життя, роботу та те, як отримати тіло своєї мрії, бути здоровим, спілкуємося далі.
– Я навчалась в Черкаському медичному коледжі. Після закінчення 8 років працювала в обласній лабораторії за спеціальністю. Під час другої декретної відпустки разом із сім’єю повернулись в Тальне, і тут залишились. Два роки працювала у Тальнівській центральній районній лікарні у відділі статистики, – розповідає жінка. – Фітнесом займаюсь все життя, тільки спочатку це було, як і у всіх: не дуже часто, щоб просто привести себе у форму. Згодом почала ходити майже кожен день: спочатку в «Юність», потім в коледж, паралельно брала участь у різних марафонах, такі як «Шалена сушка». Потім вирішила спробувати проводити тренування сама. Пройшла онлайн-курси і почала працювати.
У фітнесі є своя мода. Був час, коли дівчата намагалися бути дуже худими, був час для м’язів.


– З якою метою зараз більшість ходить в зал? Яких тіл прагнуть? – цікавлюсь.
– В мене є дитячі групи і дорослі. Дівчатка, які приходили, в основному, під час канікул, трохи лінуються займатись. В них немає такої мотивації, як у дорослих: бути тоненькими, як берізоньки, чи покращити своє здоров’я. Загалом зараз відвідувачі залу хочуть не просто сходити на заняття для галочки, а правильно харчуватися, відпочивати, дотримуватися режиму, аби було помітно, що людина займається фізичною культурою, веде здоровий спосіб життя. І це правильно, бо лише правильний підхід до тренувального процесу принесе бажаний результат. Не секрет, що частина людей відвідує зал, бо це зараз у тренді. Це, звісно, гарна мода, але у будь-якому занятті мусить бути мета. Як мені жінка одна сказала, яка ходить до мене на тренування: «Я почала менше ходити до лікаря». В неї мета: не схуднути, а покращити здоров’я. Ви маєте зрозуміти, чого прагнете досягнути, а вже тренер підкаже вам шлях, як цього досягнути.
Ще Ірина пояснила, як треба харчуватись, щоб все-таки позбутись зайвих кілограмів після свят та чого не має бути в раціоні.
– Їсти можна все, тільки не перевищувати свою норму калорій. Організму теж хочеться солоденького чи смаженого, по собі знаю. Просто не можна переїдати. Якщо ти з’їдаєш свою норму калорій – ти будеш тримати форму, якщо меншу норму – будеш худнути, якщо більшу – поправлятись. Я радше пояснюю своїм клієнтам, що таке корисні жири, білки та вуглеводи, як вони впливають на якість тіла. Звісно, що багато солодкого, смаженого, жирного, алкоголю не повинно бути. Ті, хто працює в офісах і веде малорухливий спосіб життя, мають шкідливу звичку – пити чай чи каву з чимось. Ось це «щось смачненьке» часто стає причиною надмірної ваги, шлункових захворювань. Інша проблема – відсутність режиму. Задумайтеся, скільки людей не снідають, їдять в обід якусь булочку, а ввечері влаштовують справжнє свято живота: смажена картопелька, макарончики, або ще простіше – замовляють піцу. Ось це все і впливає на наш організм та загальне самопочуття.


– Побутує міф, буцімто здорове харчування – це дорого. Чи так це? – запитую.
– Якби ми зараз провели експеримент і наповнили кошики корисними продуктами й тим, чим люблять смакувати люди, які не слідкують за харчуванням, то цілком імовірно, що другий чек був би більшим. Ковбаса не дешевша за м’ясо чи рибу, алкоголь не дешевший за фрукти і овочі. Робіть висновки, – відповідає тренерка.
– Що особисто Вас мотивує тренуватися?
– Мене мотивують дівчата, які до мене ходять. Коли я бачу результат своєї і їхньої праці – це надихає на створення нових видів тренувань, нових вправ і технік. Це не дає знижувати планку. Крім того, заняття дуже розряджають емоційно. Заняття спортом, хороший сон, здорове харчування – запорука вашого здоров’я та гарного настрою.

Катерина КІХТЕНКО

13.01.2021 11:32
Переглядів: 1834
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.