До замку графа Шувалова доправили кам’яну плиту, що може бути складовою склепу Софії Потоцької

Нещодавно до замку графа Шувалова привезли плиту, яку виявили на березі Гірського Тікича. Леонід Нестеренко, громадський активіст, каже, що розмови про її існування велися давно, припускає, що ця плита – зі склепу Софії Потоцької. Розповідає, що після його розмови з керівником КП «Джерело» Віталієм Марченком, спільно з ГО «Зелений світ» вдалося організувати суботник, щоб підняти, подивитись, чи є на тій плиті надпис «Софія Потоцька», про який говорили місцеві жителі. «Оскільки на плиті – фігурні впадини, відшліфовані, її навіть через це можна вважати культурною цінністю, незалежно від того, який там надпис, є він чи ні, – розповідає Леонід Григорович. – Розкопали ми її, очистили, промили, підняли. Аби ідентифікувати, я їздив в Уманський краєзнавчий музей. Спасибі міській раді, яка організувала кран, автомобіль, яким перевезли плиту до палацу. Якби ми не забрали, її могли б просто закопати в болоті, пошкодити під час очищення річки біля того берега».

За словами Леоніда Нестеренка, біля замку є кам’яний трикутник, декілька тумб, які привіз від Свято-Троїцької церкви (нині хлібзаводу) у свій час Вадим Мицик, краєзнавець. Цей трикутник цілком міг стояти колись на знайденій плиті, підходить за розміром. Є кілька тумб і в лісопарку неподалік від палацу, в районі гаражного комплексу «Факел» (що на «Масиві») лежить плита, яка теж може мати історичну цінність і бути елементом склепу Софії Потоцької.

– Якби звезти усі ці складові до замку, можна було б щось зібрати, – каже Нестеренко. – Одне діло – бігати з рулеткою, міряти, підходить чи ні, інше – коли воно поруч стоїть. Сподіваємося, міська влада нас у цьому підтримає, дасть відповідні розпорядження, допоможе з технікою. Хотілось би, щоб наш музей долучився до цієї справи».

Марина КАМІНСЬКА

06.08.2020 11:14
Переглядів: 875
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.