Держава забирає кошти невикористаних субсидій

Жителів Тальнівського та Катеринопільського районів лихоманить від нових квитанцій за спожитий природній газ. Як то могло статися так, що місяць тому у них на залишку були тисячі гривень за невикористаний газ, а тепер вони ще й винні державі.

Багато-хто пам’ятає, як у лютому цього року тодішній міністр соціальної політики Павло Розенко заявляв, що невикористаний на кінець опалювального періоду обсяг газу, що покривається субсидією, може бути використаний домогосподарствами в літній період або монетизований, тобто перетворений в гроші.

14 квітня змінився уряд. Міністром соцполітики призначили Андрія Реву. Із зміною міністра змінилися і розрахунки призначення та використання субсидій.

“27 квітня цього року прийнята постанова КМУ №319, якою внесено зміни до порядку призначення та надання населенню житлових субсидій. Раніше субсидія призначалася з врахуванням пільг. Тепер заявник має сам вирішити, чи йому користуватися пільгою, чи субсидією. Було зменшено норми на користування газу. Якщо раніше надавалося 7 кубічних метрів газу на 1 кв.м житла, то тепер 5,5. До плити було 9 кубічних м. Зараз 7,1 кубічних м газу для приготування їжі.

Цією ж постановою передбачено зняття лишків невикористаної субсидії, які залишилися в громадян станом на 30 квітня. Зараз тривають перерахунки субсидій на новий опалювальний сезон”, – розповідає начальник управління соціального захисту населення Тетяна Маринченко.

У серпні остаточно стало відомо, що уряд не монетизуватиме кошти за субсидіями населення, які залишилися невикористаними. Навіть більше, у квитанціях за вересень люди побачили, що у них зникли великі суми, на які вони розраховували. Натомість з’явилися чималенькі цифри до сплати за використаний газ.

Виходить, що гроші за газ по нових квитанціях треба платити. Досі не було механізму стягнення невикористаного газу. Тепер його створили.

Ми попросили виконуючого обов’язки начальника Тальнівського управління із експлуатації газового господарства Миколу Костирка прокоментувати подію. Тим паче, що наше УЕГГ обслуговує і Катеринопільський район.

“Про те, що будуть знімати лишки невикористаної субсидії, які залишилися на рахунках в громадян, говорили ще із весни. Втім, не було прописано чіткого механізму повернення коштів. Тому ми завчасно людям нічого не могли сказати, бо і самі толком нічого не знали. Розуміли одне – держава забере переплату по субсидіях. І ми про це не мовчали. Лише 30 серпня набрала чинності постанова КМУ №534, якою затверджено Порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (тепло), послуг з газо-електропостачання для індивідуального опалення.

Його суть полягає в тому, що вся переплата з субсидій для відшкодування витрат на оплату послуг з газопостачання, яка перевищує вартість (станом на 1 травня 2016р.) 100 кубічних метрів природного газу, повертається до бюджету та списується з особового рахунку одержувачів.

У вересні нам довелося знімати невикористані суми субсидії та подавати Управлінню соціального захисту населення акт звірки.

Ще раз наголошую, на травень-вересень залишається лише 100 “безкоштовних” кубічних метрів природного газу. Все, що напалили поверх цього, громадяни оплачують із власного бюджету”, – каже Микола Олексійович.

Зауважимо, такий механізм повернення до бюджету лишків невикористаної субсидії буде діяти і після опалювального сезону. Звичайно, якщо не прийде новий міністр із новими ідеями.

Олег ШАТАЙЛО

19.10.2016 10:40
Переглядів: 1616
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.