Депутат Тальнівської громади назвав критерії оцінки народних обранців

Сьогодні ми відкриваємо рубрику «Депутат громади», у якій будемо знайомити вас із депутатським корпусом Тальнівської міської територіальної громади. І першим нашим співрозмовником став Ростислав Олександрович Пироженко від ПП «Сила і Честь».
Довідка: народився у 1959 році в с. Криві Коліна Тальнівського району в сім’ї вчителя та бібліотекарки. Трудова діяльність: слюсар Харківського велозаводу, Христинівського депо, будівельник в Латвійській РСР. Після закінчення Полтавського педінституту вчителював у рідній школі, був викладачем суспільних наук та директором Тальнівського будівельно-економічного коледжу. Має майже 40 років педагогічного стажу, звання «Викладач-методист», нагороджений відзнакою «Знак Пошани». Найбільшим досягненням в житті вважає своїх колишніх студентів та учнів ліцею, абсолютна більшість з яких стали сумлінними й успішними людьми. З ними він підтримує зв’язки. Депутат Тальнівської міської ради територіальної громади 8 скликання, голова постійної комісії з питань освіти, медицини, культури, молоді, фізкультури і спорту, сім’ї та соціального захисту. Життєве кредо: «досконалості немає меж!» Проживає в с. Здобуток. Зворотній зв’язок: електронна пошта – Rostialex@i.ua, телефон – 098-343-65-61.
– Ростиславе Олександровичу, Ви балотувалися від ПП «Сила і честь». Чому саме від цієї політичної сили?
Партія робить ставку на професіоналів і людей справи. Вважаю, що на сьогоднішній день найбільш системним та послідовним політиком є лідер партії «Сила і Честь», наш земляк Ігор Смешко, тому йшов на вибори саме від цієї політичної сили. Я завжди був небайдужий до політики, обирався депутатом Тальнівської райради, двічі балотувався до обласної ради. А сьогодні мені словами героя відомого фільму дуже «за державу обидно»! Особливо тривожно за підростаюче покоління, наших дітей і внуків, адже не впевнений в їхньому майбутньому. Тому на владу треба впливати більш результативно і системно, і саме на місцевому рівні це можна і треба зараз робити! Революція Гідності не переможе доти, доки не відбудеться системних змін – тобто змін правил гри між людьми і державою. Коли таких окремих змін набереться критична маса, тоді вони стануть незворотніми, і вся система зміниться назавжди. Це залежить від кожного із нас. Цей «вічний перехідний» період вже так всім набрид. Треба його нарешті перейти! Весь час згадую слова Бориса Олійника: «Чому ми бідні – бо ми ТАКІ!». Чому ми так живемо? Тому що у нас править не сила Закону, а закон Сили.
– Ваш погляд на децентралізацію та на шляхи розвитку об’єднаної громади?
– З високих трибун постійно звучить гасло «Вся влада – громадам!», але це вже в нашій історії було. Шановні можновладці, дайте реальну владу громадам! А ми, використовуючи законні повноваження, створимо дієву й ефективну Тальнівську територіальну громаду, що забезпечить незалежність у прийнятті рішень місцевого розвитку від чиновників центрального та регіонального рівнів, належний матеріально-фінансовий ресурс для повноцінного розвитку міста і району. Обласний бюджет, перш ніж його прийняти, треба розглядати на кожному рівні місцевих органів. Старий механізм має бути скасований. Через відповідні рішення міської та обласної рад треба обов’язково домогтися від Кабміну змін у державній тарифній політиці на користь громадян, особливо незахищених верств населення. На часі створення в громаді системи моніторингу соціально незахищених громадян та ухвалення спеціальної програми для додаткової адресної допомоги пенсіонерам, інвалідам, багатодітним сім’ям, чорнобильцям, атовцям та іншим категоріям.
Бюджетна децентралізація – це добре. Але краще, коли громади можуть ефективно розвивати свою власну місцеву економіку і заробляти цим на забезпечення своїх потреб і розвитку. Тобто, бюджетна децентралізація – це лише частина рішення, а друга полягає в необхідності перезапуску економіки в масштабах всієї України, тобто реально, а не на словах, піти назустріч простому фермеру чи підприємцю. З 2014 року попередня влада не поспішала з цим. Прикро, що теперішня влада теж не поспішає, а без цього повнокровного розвитку громад не буде!
Але і в цих умовах ми, як новообрані голова і депутати, разом з новоствореним виконкомом зобов’язані зосередитись на головному:
– прозоро спланувати власний розвиток, визначити реальні можливості та стратегічні завдання громади;
– продумати, як вже зараз залучити інвестиції, розвивати власну економіку, місцеве підприємництво;
– зробити все можливе, щоб наші земляки швидко та без бюрократичної тяганини могли отримати адміністративні та соціальні послуги – зареєструвати бізнес та майно, отримати дозволи чи ліцензії, довідки, паспорт, одержати субсидії, соціальну допомогу тощо;
– оптимізувати згідно до сучасних вимог мережу закладів освіти, медицини, культури, але таким чином, щоб якість послуг, які вони надають, не погіршилися, а навпаки;
– невідкладне завдання – якісні та доступні кожному дороги, транспорт, водопостачання, водовідведення, газ, освітлення, зв’язок тощо;
– забезпечити нашим громадянам можливість користуватися послугами закладів культури та спорту, зонами відпочинку.
Впевнений, що тільки сильна і спроможна Тальнівська територіальна громада з достатньою економічною активністю на власній території, з ініціативними, працьовитими людьми забезпечить гідний рівень життя населення, обере пріоритети розвитку і фінансуватиме життєво важливі напрямки.
Для того, щоб змінити країну, нам треба самому змінитись. Менше слів, більше діла і відповідальності! Вважаю, що у всіх 26-ти депутатів достатньо знань і практики, аби відстоювати інтереси нашої Тальнівської громади, всіх жителів, особливо сільських людей, бо сам живу в селі і знаю про їх проблеми.
Я, як і мої колеги-депутати, яких люди обрали 25 жовтня минулого року, несемо особливу відповідальність за кожен день своєї діяльності. Оцінювати нашу роботу будуть по реальних справах. Закликаю всіх колег до конструктивної і ефективної роботи. Переконаний, що порядок в Україні має розпочинатися «знизу»: з кожного села, міста і області!

Ольга ОСІЯНЕНКО

16.01.2021 09:00
Переглядів: 1940
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.