День Гідності та Свободи в Тальному

На Тальнівщині урочистості з нагоди Дня Гідності і Свободи розпочалися напередодні свята.

20 листопада у читальному залі центральної бібліотеки ніде було сісти. На зустріч із учнями міської школи-гімназії №1 (учитель Олександр Ярош) прийшли учасники доленосних для України подій, активісти Майдану, які після початку російсько-української війни в числі перших добровільно стали на захист Батьківщини – Василь Данилюк, Андрій Цибулько, Павло Кваша, а також волонтери Валентина Мельник та Тетяна Моряк. У заході також взяла участь начальник відділу культури міської ради Альона Качур.

Про революційні події жовтня 1990 року та про Помаранчеву революцію поділився спогадами Олег Шатайло. А отець Михайло із тальнівського Петропавлівського храму УПЦ КП зауважив, що під час таких революційних подій чітко видно, хто готовий відстоювати незалежність України.

– Ми ніколи не змінимо ставлення світу до себе, коли більше поважатимемо чуже, ніж своє, – зауважив священик.

Священик закликав молодь брати приклад любові до України із присутніх на заході ветеранів російсько-української війни.

Ветеран війни Андрій Цибулько нагадав присутнім, що цього дня виповнюється рівно 100 років з часу проголошення Української Народної Республіки

– Сто років триває боротьба за незалежність України! Хотілося б, щоб наші внуки пам’ятали про ті події і про тих, хто сьогодні, не шкодуючи життя, відстоює її державність.

Учасники заходу поклали квіти до меморіалу загиблим під час Революції Гідності та в зоні АТО, вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання й розгорнули багатометровий державний прапор України.

Вели захід учениці міської школи №2 Ірина Сливка та Влада Машкевич.

Наступного дня о 9 годині у Петропавлівському храмі відбулася панахида за тими, хто віддав життя за Україну. І в цей же час райдержадміністрація, районна рада на дорозі між районним будинком культури і меморіалом загиблим під час революції Гідності та в зоні АТО провели власний захід, присвячений цій визначній події, під час якого виступили голова адміністрації Василь Клименко, представник ГО «Майдан» Володимир Олексюк, учасник бойових дій Андрій Цибулько та активіст Євген Піддубний.

Голова районної ради Валентина Любомська та міський голова Олексій Юрченко, хоч і були присутні на заході, але не виступали.

І знову студентська молодь розгортала знамено, але вже не біля пам’ятника, а неподалік на проїжджій частині.

Цього ж дня о 13 годині на цьому ж місці урочистості проводила міська рада. Варто відзначити, що цей захід був наймасовішим. У ньому взяли участь учні шкіл громади, працівники установ та організацій міста, небайдужі громадяни. А також гості з Черкас – депутат обласної ради Віталій Чміль та заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Олександра Пахуріна.

Як і годиться, першим виступав міський голова Олексій Юрченко. Олексій Віталійович закликав молодь любити Україну та не схиляти голову перед російським агресором.

Цю ж тему продовжив і Віталій Чміль:

– Бережіть свою націю, Україну. Ми з вами пройшли через нелегкий шлях. Майдан – це символ нескореності українського народу.

А Олександра Пахуріна зауважила: «Ми привезли вам із Черкас, найбільший в області стяг, щоб розділити з вами це свято».

А ось протоієрей Михайло Василюк свій виступ зосередив на тому, що таке патріотизм і чи кожний, хто носить вишиванку є патріотом та має гідність.

– Патріотизм – це щоденна безкорислива праця в ім’я Батьківщини, – підкреслив отець Михайло.

Захід завершився загальною ходою через місто з найбільшим прапором Черкащини та концертом у міському центрі культури і дозвілля.

Ірина РОТАЄНКО

30.11.2017 14:28
Переглядів: 1120
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.