Де приймають вторсировину у Тальному

Продовжуємо нашу рубрику «Я за чисте довкілля» і цього разу ми побували у підприємця Михайла Гусєва, який приймає вторинну сировину у Тальному, що на Черкащині. На його торгово-виробничому підприємстві «Тікич» можна здати скло, пластик, макулатуру, поліетилен і батарейки.
Гусєв розповідає, що почав збір вторсировини ще років 10 тому. Пригадує, як займався різкою скла, то залишалося дуже багато непотрібних відходів. Доводилося все вивозити на смітник. Згодом вирішив знайти застосування цим відходам. Добре, що було місце, де зберігати обрізки скла, а з часом знайшов і місце збуту. Потім вирішив допомогти іншим з цією проблемою і відкрив прийом скла та макулатури. Михайло Петрович розповідає, що його працівники пресують папір в одне ціле, тим самим, так зручніше зберігати зібраний папір та перевозити його на переробку.
Чоловік показав нам, де зберігається скло. Це дві великі конструкції із збитих дошок. В одній кольорове скло, а в іншій, масивнішій, – біле. Відповідно, воно й дорожче – 1.20 грн. за 1 кг, а кольорове – 0,60 грн. Чому така різниця, підприємець достеменно не знає, вважає, що просто білого скла використовують більше, тому й попит на нього більший.
Також лежать, зібрані в мішках, пластикові пляшки, а поряд купа поліетилену. До речі, останній Гусєв почав приймати віднедавна. За поліетилен тут можна виручити від 5 грн. за кілограм.


Підприємець зауважує, що, звісно, ця справа не є дуже прибутковою та рентабельною, як для бізнесу. Для нього це паралельний заробіток, не основний. Гусєв має два магазини, відповідно, у процесі їхньої діяльності назбирується вторинна сировина. І тут вже питання вирішується само собою, чим і задоволений власник. Сміття вивозити не потрібно, все можна розфасувати на місці.
Хоча основним у сортуванні відходів є те, як запевняє наш співрозмовник, що люди стають більш свідомими і розуміють, чому так важливо це робити.
– Хотілося б, щоб наша земля ставала чистішою. А це можливо лише, почавши із себе. Я думаю, що якщо ви будете інформувати людей про можливі інші виходи, аніж просто викидати сміття будь-де, то тоді буде кращий результат. Буде якийсь інший рух, місцеві люди ставатимуть більш свідомими. Було б добре, якби в Тальному відкрилася ще одна прийомка. Не знаю, чи тут це реально чи ні, адже місто невелике. Але прогрес буде, якщо про це говорити, – каже підприємець.
Гусєв розповідав, що траплялися навіть такі випадки, коли йому телефонували люди і просили забрати 100 кг макулатури, яку вони зібрали вдома. Тобто можливий і такий варіант. А якщо порівнювати активність здачі фасованих відходів 10 років тому і нині, то є вагома різниця. Зараз сортування відходів на часі і все більше громадян починають привозити вторсировину на прийомку.


У наступних номерах газети ми будемо знайомити вас із свідомими жителями громади, які вже зараз задумуються, над тим, який вигляд матиме наша місцевість через декілька років, якщо не почати сортувати сміття або, хоча б викидати його у відведеному для цього місці. Тож, перед тим, як смітити, подумайте і про себе, і про оточуючих, і про планету, яка дарує нам життя, пейзажі та красу, а ми їй навзаєм що?

Ольга МОСКАЛЕНКО

24.09.2021 10:05
Переглядів: 975
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.