Де можна порибалити у Тальнівській громаді

– У Тальнівській громаді приблизно 100 ставків, а продуктивних із них, тобто тих, які можна використовувати за цільовим призначенням, менше 50-ти, –повідомляє Михайло Солошенко, начальник відділу земельних ресурсів апарату управління Тальнівської міської ради. Ми вирішили поцікавитися, де можна було б спокійно порибалити і не отримати за це «наганяй», як це зазвичай буває, що й підтверджує посадовець:

– Так, фактично, згідно із Законодавством, рибу можна ловити вудочкою на будь-якому ставку, та не встигнеш прийти і сісти, як уже знайдуться власники або охоронці, які «люб’язно» попросять тут не ловити, – каже посадовець.

Ось, до прикладу, тальнівчанин Кіріл Соколав, затятий рибалка ще з дитинства, теж мав такий досвід під час риболовлі в одному із сіл громади. Тому й попрохав нас, щоб дізналися, де можна порибалити без проблем на Тальнівщині.

Зі слів Михайла Солошенка дізнаємося, що «ті ставки, які продуктивні, здебільшого були у держаній власності. Однак з 27 травня набули чинності зміни до Земельного Кодексу і там є такий пункт, який визначає, що тепер всі ці землі і ставки переходять у комунальну власність. Тож тепер міська рада має безпосередні повноваження щодо використання і розпорядження цими ставками. Так, міська рада не лише споглядатиме за цією ситуацією, а матиме змогу керувати процесом, вигадуватиме якийсь механізм впливу на орендарів, щоб вони дотримувалися Закону, щоб не ставили таблички, що ставок в оренді, а за вилов риби – штраф, адже це вже їхнє порушення, перевищення повноважень».

До того ж, керівник ГО «Зелений світ» Анатолій Ковальов повідомляє, що їхня організація бореться із такою проблемою. Почувши про ситуацію тальнівця Соколава, Анатолій Костянтинович запитав, де саме, на якому ставку забороняли ловити рибу, щоб виправити це.

– Ми обговорювали цю проблему і в публікаціях в газеті, і на виконкомі міської ради. Тих, хто не дозволяє рибалити, старалися ставити на місце. Тож якщо раптом потрапить хтось у таку ситуацію, можна звертатися до нашої організації із проханням вирішити цей конфлікт. І тоді ми можемо ставити питання про перегляд орендної плати або взагалі орендування, – коментує Ковальов.

Запитуємо про це і в заступника міського голови з питань ЖКГ Олександра Маринченка.

– Якщо орендар забороняє ловити рибу, то є спеціальний документ, у якому написано, що кожен громадянин України має право однією вудкою ловити рибу на будь-якій водоймі. Період нересту уже закінчився, тож ловити можна. Також є неорендовані ставки. У Тальному – цукрозаводський став та ставок у лісопарку, ще є центральний ставок у селі Зеленькові, у Кобриновій греблі є ставок, також неорендований. Тут можна ловити, але не браконьєрським способом, – зауважує Олександр Васильович.

Натомість орендар ставків у 4-х селах Тальнівської громади Сергій Криворучко розповідає:

– У мене здебільшого «зарибкові ставки», у яких ловити рибу не можна. Маю лише один ставок такий, де можна рибалити, у Зеленькові. Так, можна ловити однією вудочкою скрізь окуня і карася, а в мене його в ставку немає.

Та чоловік запевняє, що неорендованих ставків у громаді, де можна порибалити, є багато. Каже, що у Зеленькові на центральному ставку можна ловити рибу, також у Кобриновій греблі є став без хазяїна, у Заліському, у Вишнополі, у Мошурові, у Лісовому та в інших селах. Однак, за словами орендаря, «людям цікавіше рибалити там, де інша людина потрудилася».

Словом, у Тальнівській громаді є де порибалити, проте треба шукати місця, та ще й пильнувати, щоб не натрапити на неприємності. Хоча раптом що, то тепер знаємо, куди потрібно звернутися.

 

Ольга МОСКАЛЕНКО

19.07.2021 15:17
Переглядів: 1958
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.