Цвинтар у Тальному майже вичерпав себе: де ховатимуть небіжчиків - Вісті Черкащини

Цвинтар у Тальному майже вичерпав себе: де ховатимуть небіжчиків

Нині діюче кладовище у Тальному майже заповнене. Про необхідність та пошук можливостей відкриття нового у міськраді говорять не перший рік. Так, у 2019-му році на одній із сесій тодішній міський голова Олексій Юрченко зазначав, мовляв, вже й проєкт виготовлений на будівництво нового цвинтаря (а на це пішло 135 тисяч гривень), і чомусь без складеного на те кошторису.
Відтоді минуло 5 років, а на кладовищі у Тальному, що розтягнулося на кілометри, місць тільки меншає. І якщо на будівництво кладовища у 2019-му треба було 2 мільйони, зараз ця цифра виросла до кількох десятків мільйонів гривень.
Про потребу нового кладовища у Тальному минулого року заговорили з новою силою й знову не без проблем, що тягнулися ланцюжком одна за одною: то земля знаходилась в межах Соколівоцької сільради, то потім сільраду ліквідували, а то адресу в межах міста треба для цієї землі. Але світло в кінці тунелю міський голова Василь Сідько бачить. Каже, документи є, цілком можливо, навесні буде готовим і генеральний план. Сам проєкт «розбиватимуть» на частини. Найперше, за його словами, потрібно встановити огорожу (перевагу, ймовірно, віддадуть бетонній) і зробити під’їзд. Про виділення коштів на ці цілі, як пояснює голова, будуть дбати вже зараз. «Колапсу бути не повинно», – пояснює Василь Петрович. – «Ховають не тільки на нових місцях на діючому кладовищі, є також багато «підселень».
Віталій Марченко, начальник комунального підприємства «Тальне-Сервіс», зазначає, що наразі вивчають, скільки ще є вільних місць по всій території міського кладовища. Каже, роблять максимум для того, щоб якнайшвидше запустити новий цвинтар.
Якщо вірити переказам старожилів, які дійшли до нашого часу, через 10-11 років цвинтарю у Тальному буде 100 років. Перші поховання, за цими переказами, датуються 1933 роком, а в перших могилах знайшли вічний спокій жертви Голодомору. Правда це чи міф, одному Богу тільки відомо. У Тальнівському музеї історії кажуть, про це письмових згадок не знайдеш. Однак є інші офіційні дані. За словами Віталія Марченка, збереглися книги обліку поховань на території цвинтаря, починаючи з 1986-го року. Відтоді і до сьогодні кількість записаних там осіб вражає: 7333 людини. На сайті Тальнівської громади нам вдалося відшукати і площу кладовища – майже 12 га (інформація за 2019 рік).

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: Нове кладовище у 10 гектарів коштуватиме тальнівцям 2 мільйони гривень

24.01.2022 11:40
Переглядів: 2196
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.