Чи готові на Тальнівщині до початку навчання

2876 дітей Тальнівщини з першого вересня йтимуть до шкіл та садочків. Як готувалися до початку цього навчального року освітні заклади, що оновили, що турбує найбільше і, що планують в майбутньому розповідає Раїса Карман, начальниця відділу освіти Тальнівської міської ради.

– На сьогодні у нас працює 25 закладів загальної середньої освіти і 27 – дошкільної. 1531 дитина ходить до міських шкіл, 1336 – до сільських і 946 – до закладів дошкільної освіти. Ми з повною готовністю зустрічаємо дітей. Адже навчальний заклад починає свою підготовку ще влітку. Завдяки спільним зусиллям депутатів, меценатів, спонсорів, працівників відділу освіти, керівників та працівників закладів освіти, батьків здобувачів освіти та громадськості вдалося значно покращити матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу у закладах громади.

Які новинки чекають на дітей цьогоріч?

– У цьому році придбали новий шкільний автобус. Чим дуже гордимося. Він їздитиме за маршрутом «м. Тальне – с. Здобуток – с. Корсунка – с. Новопавлівка – с. Криві Коліна». Також чекаємо на ще один автобус за державною програмою і за сприянням Ігоря Новицького, депутата Черкаської облради.

Завершили капітальний ремонт покрівлі та утеплення будівлі у Тальнівській школі №2. Також у цьому ж закладі та у Кривоколінському НВК облаштували лінгафонні кабінети. Зараз ще реалізовується проєкт «Будівництво стадіону» у Тальнівському НВК. Тут же реалізовано проєкт «Безпечна школа», з допомогою якого батьки зможуть бачити на своєму телефоні, у відповідному додатку, коли дитина прийшла до школи і коли вийшла звідти.

Ще у Тальнівській школі № 2 та у Тальнівському НВК придбали інтерактивні панелі з комп’ютерним модулем, тому що дистанційне навчання нас до цього зумовлює. Також у цих закладах було придбано нове обладнання для шкільних їдалень.

Бачимо, що зараз більш забезпечені ці два навчальні заклади. Держава виділяє кошти на такі масштабні проєкти з певною вимогою, щоб в освітньому закладі навчалося не менше 200 дітей.

У всіх школах ми повністю змінили меню, а вартість харчування залишилася такою ж. 1-4 класи харчуються безкоштовно, а старші – за 20 грн.. У меню входитимуть і традиційні страви і те, що полюбляють діти.

Також за програмою «Нова українська школа» у нас пройшли всі тендерні закупівлі, тому вся початкова ланка буде забезпечена новими меблями, комп’ютерною технікою та дидактичними матеріалами.

З якими проблемами зіткнулися?

– Ми не забезпечені шкільними автобусами – це не секрет. Для того, щоб повністю забезпечити підвіз дітей до шкіл нам треба 6-7 автобусів. Ті автобуси, які є в наявності – вони зношені. Однак всі батьки хочуть, щоб їхніх діток забирали з-під дому та підвозили до школи, але ми не зможемо так зробити. Ще варто враховувати, які в нас дороги. От тільки що, телефонували з Добрянки. Автобус туди не їхатиме, бо дороги там вкрай небезпечні, що дуже засмучує батьків.

Словом, всі мають підлаштовуватися під графік руху автобусів, який у нас вже затверджений. Цей графік має бути у кожного учня. Адже автобус не зможе затримуватися або приїжджати набагато раніше. Бо у кожній школі хтось зустрічатиме цих діток і має бути з ними до початку уроків.

У нас сьогодні є ще й переповнені напрямки, тому за деякими маршрутами водій змушений їхати двічі. Також наголошуємо, що шкільний автобус може перевозити тільки школярів і зупинятися лише у відведених місцях.

Чи готуєтеся до можливого дистанційного навчання?

– У нас 80% шкільного персоналу вакциновано. Старатимемося дотримуватися всіх санітарних та протиепідемічних заходів, щоб уникнути дистанційного навчання. На вході у кожен заклад облаштовано куточки для дезінфекції рук, наявні безконтактні термометри та облаштовані тематичні куточки про дотримання правил гігієни під час карантину.

Словом, всі освітні заклади готові до початку навчального року, але зараз там не вистачає дитячого галасу та сміху. Тож з нетерпінням чекаємо зустрічі з дітьми.

Ольга МОСКАЛЕНКО

31.08.2021 09:50
Переглядів: 1199
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.