Чи дочекається вбиральня на автостанції у Тальному реконструкції – незрозуміло - Вісті Черкащини

Чи дочекається вбиральня на автостанції у Тальному реконструкції – незрозуміло

Про те, що Тальне особливе містечко, свідчать навіть міські туалети. Візьмемо, наприклад, той, що знаходиться біля автостанції, їй же підпорядкований. Якщо ви користуєтеся міжміським сполученням, то, напевне, бачили, у якому стані знаходиться той туалет. Ми запитали у наших колег-журналістів із сусідніх містечок (Лисянки, Звенигородки, Шполи та Катеринополя), у якому стані знаходяться там туалети і з’ясували, що такого немає ніде. У нашому місті він просто ганебний. Описувати вам його не буду, аби не обтяжувати зайвими епітетами. Скажу лише, що з весною сморід від нього досягає значно далі, ніж було взимку. Та й цегли розсипалося значно більше. Тепер по всьому його периметру, він здається підгорнутим. Будівельними відходами. Про те, що там немає ні вікон, ні дверей та що він не прибирається, ми вже писали ( публікація на сайті «Вісті Черкащини» від 11.03. 2021). Думаєте, достукалися? Та де там. Хоча відразу після публікації заступник міського голови Олександр Маринченко проінформував: «Сьогодні було вирішено питання з керівництвом автостанції про демонтаж надвірного туалету та вільний доступ до внутрішнього».

Ми чекали більше місяця, періодично заходячи до автовокзалу в Тальному, сподіваючись на зміни. Навіть натяку на них не помітили. Надвірний туалет так і стоїть, ще більше схожий на купу будівельного сміття. Різкий запах аміаку свідчить про те, що нужду справляти пасажири туди ходять. А внутрішній туалет зачинено. Ним можна користуватися, заплативши в касі 5 грн., незважаючи на те, що ці послуги входять у вартість квитка. На касі про це вам не лише скажуть, а й покажуть вивіску.

Якесь нестикування виходить. Можливо, хтось із пасажирів відвідував внутрішній туалет у Тальному, не знаю? Мені ж казали, що він зачинений, бо замок заскочив – так було одного разу, а іншого – «заплатіть у касу, та я вам відкрию».

Аби з’ясувати зрештою це питання, телефонуємо до директора автостанції Романа Петрова. Ось що він нам повідомив:

–На сьогоднішній день відновлено роботу у громадській вбиральні в приміщенні автовокзалу. Ми почепили об’яву, що вона працює і є туалет для людей з обмеженими можливостями. Всі пасажири з квитками йдуть безкоштовно, а не пасажири – платять 5 грн. Так, всі пасажири вимагають, аби був хороший туалет: чи всередині, чи вуличний. Щоб це забезпечити, потрібні кошти, ви ж розумієте. Але ніхто з вас не звернув уваги на те, що в центрі Тального, перед носом у влади, грузиться перевізник на Київ. У святкові дні до 10-и автобусів. Всі ці люди мали брати в касі квитки, сплачували автостанційний збір. В подальшому ми б отримували кошти і могли б зробити і вуличний комфортний туалет. А на сьогоднішній день всіх собак спустили на автовокзал, тому що там нема комфортного туалету. То де ж я візьму гроші вам поробити туалети, якщо я звертаюся у всі органи, а від нас усі відвертаються? На це закривають очі. Ви побачили туалет і висвітлюєте цю проблему. Я вам кажу, що одна з причин – це покращення фінансового становища. А щоб його покращити, треба підняти питання про те, що в центрі перед міською радою грузиться автобус на Київ. Це гроші, які мали б іти до бюджету, сплачуватися податки, і все розвивалося б. От де проблема! Я в тому році піднімав питання, щоб туалет реконструювати. Мені порахував підрядчик майже 50 тис. грн.. Ми почекали до весни. Постало питання відновити внутрішній туалет, а надвірний взагалі розібрати, щоб люди користувалися лише внутрішнім. Таке завдання переді мною поставило вище керівництво. Але я розумію, що люди приїжджають вночі, коли автовокзал вже закритий, і їм потрібно сходити в туалет, тому я підняв питання, аби старий туалет розібрати і побудувати новий з газоблоків. На це мені також порахували близько 50 тис. грн. без ПДВ. Ці питання у мене стоять на порядку денному. Вони не вирішуються за 3 хвилини. У Христинівці був розвалений туалет, побудували новий.

Я бачу, що в Тальному більше ніяких проблем немає. Одна проблема – в туалеті. Якщо ми вирішимо це питання, то в Тальному всі питання підуть на лад.

Так, у нашому місті проблем достатньо. І до туалету, який не є власністю міської ради, руки не доходять. Хоча б з власними розібратися. Як не двері вирвуть, то нагадити встигнуть, то знову стіни від перепаду температур розсипаються. Тому на закиди кущового директора Тальнівської автостанції у відповідь почули: «Петров хоче, щоб ми йому автобуси заганяли на вокзал, гроші заробляли. На це є інші служби. Нехай розбираються!»

Марина КАМІНСЬКА

30.04.2021 17:10
Переглядів: 707
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.