Без надбавки у 50%: депутати не підтримали преміювання голови Тальнівської райради Валентини Любомської - Вісті Черкащини

Без надбавки у 50%: депутати не підтримали преміювання голови Тальнівської райради Валентини Любомської

Як повідомлялося раніше, одним із інтригуючих обговорень сесії Тальнівської райради, яка пройшла 6 грудня, було питання «Про встановлення щомісячної надбавки за вислугу років голові райради Валентині Любомській». На бюджетній комісії та президії райради пропонувалося додати посадовиці, окрім 20% обіцяних законом, ще 50% – за інтенсивність праці та премію у розмірі посадового окладу до Дня місцевого самоврядування. У сумі б вийшло 70% надбавки до зарплатні Любомської щомісяця.

Депутати Тальнівської райради такої ініціативи у розтринькуванні бюджетних коштів на премію для голови не підтримали. Проголосували за те, щоб Любомська отримувала лише обіцяні законом 20% надбавки, адже пропрацювала в органах місцевого самоврядування 10 років. Також підтримали премію до Дня місцевого самоврядування, зазначивши, що буде неправильно обділити голову і в цій грошовій надбавці.

Питання про те, щоб Валентині Любомській додати ще 50% за інтенсивність праці, обурила більшість депутатів у сесійному залі. Поглянемо результати голосування:

«За» премію: 11 (Богомолова Ю.Д., Коваль В.Д., Поперечний В.А., Танцюра В.В., Дімітров О.С., Коваль Л.В., Сарана В.П., Пашковський Ю.В., Гудзенко С.А., Карпенко О.А., Лаціна П.О.)

«Утримались» 7: Назарук О.М., Маринченко Т.І., Драган Ю.М., Марченко В.Г, Заверталюк Л.П, Мельник В.М., Слободяник М.А.

Не голосували 3: Любомська В.О., Пилипенко О.Ф., Ковальов А.К.

Решти депутатів не було.

Ще на початку сесії Любомська слізно заявила, що має конфлікт інтересів, дякує депутатам бюджетної комісії, які голосували за дане питання про преміювання. Тут хочеться уточнити, що пропозицію за надбавку у 50% за інтенсивність праці запропонував Олександр Дімітров, голова бюджетної комісії, який і впродовж сесії, агітував присутніх, що голові ця премія у 50% необхідна, що є люди, які отримують мінімалку за документами, а купують автівки, квартири та їздять на відпочинок, а із зарплати голови чесно відраховуються податки. Далі Любомська видавила з себе завчену слізну промову, мовляв, люди живуть незаможно, і буде неправильно, аби вона отримувала премію. Але не забула наголосити, що участі у обговоренні цього питання вона не бере. Чому ж на президії чиновниця лише посміхалася і погоджувалася з усім, тоді питання про преміювання її не здавалося дивним у такий-то час, коли техперсонал шкіл сидів без грошей?

Першим, стосовно преміювання голови, не стримався і зауважив Олексій Пасєка, депутат Тальнівської райради:

– Валентино Олександрівно, ви б встали і сказали, що так, я не буду брати участь у цьому питання, і голосувати. То, може, це питання виключимо зі списку, а коли будемо приймати бюджет 2020 року, то до нього повернемось. А зараз можна й так працювати! Бо так сидять-шушукаються поза спинами і ніхто не хоче нічого сказати. То давайте це питання взагалі не розглядати!

Любомська поспішила наголосити, що все ж таки у цьому питанні є законодавчий нюанс. І тут же Віталій Карпук, керуючий справами виконавчого апарату райради, просвітив усіх присутніх, що Любомська отримала на руки за листопад 14.700 грн. Тоді у залі почали задавати запитання: «А скільки ж нараховано голові райради?» У відповідь почули:

-Ми платимо у магазині не від нарахованого, а від того, що ми взяли у руки. Я не думаю, що 7 тисяч нарахованих спасе район, медицину, освіту. Любомській нараховано за листопад 18,305 грн., але ж усі відрахування пішли у ПДФО, – сказав Карпук.

Депутати райради Олександр Пилипенко та Анатолій Ковальов заперечили чиновнику, адже нагадали посадовцю, що бюджетники не наповнюють бюджет, а це роблять товаровиробники, які вчасно сплачують податки до казни. Тому зараз питання про премію для Любомської неактуальне, адже, щоб не вийшло так, що вкінці року, коли побачать зарплату чиновниці, то десь випливуть то 37 тисяч грн. на місяць, то 40 тисяч грн.

Сесія загалом тривала напрочуд недовго. Якби не рахувати питання про премії, за яке голосували-переголосовували кілька разів. Таке відчуття, ніби навмисне хотіли позитивного його вирішення.

Меншість депутатів утрималась від голосування за премію у 50%, лише 3 не голосували (серед них і сама Любомська, через конфлікт інтересів). Інші проголосували «за». Кілька депутатів, що сиділи позад мене, гучно агітували один одного голосувати за премію для колежанки. Але щось пішло не так…

Анна ДРАГУН

10.12.2019 14:54
Переглядів: 4093
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.