Нові штрафи і суми в платіжках: якими змінами здивує січень

У січні 2022 року на українців чекає чимало змін. Вже відомо, на скільки подорожчає розподіл газу і кому перерахують пенсії.

Більше про нововведення січня в матеріалі Gazeta.ua.

Касові апарати для ФОП стануть обов’язковими

Із січня підприємців другої-четвертої групи незалежно від виду діяльності та рівня доходу зобов’яжуть користуватися касовими апаратами.

Насамперед це стосуватиметься інтернет-магазинів, ресторанів, кафе, турагенцій, готелів, магазинів секондхенду, ювелірних виробів тощо. За порушення оштрафують на суму повної вартості незаконно проданих товарів, робіт чи послуг.

“Обов’язкове використання касових апаратів знищить 20 відсотків мікробізнесу, а не поповнить держбюджет. Невеликим підприємцям буде складно офіційно оформляти свою роботу, наймати юриста, бухгалтера та консультувалася з податковим інспектором. Наша система за 30 років поставила бізнес у неправове поле. Людині простіше бути нелегалом”, – говорить економіст Юрій Атаманюк.

Підприємцям у селах можна не використовувати касові апарати, якщо їхній річний виторг не перевищує 167 розмірів мінімальної зарплати. На сьогодні це понад 1 млн грн.

Збільшать пенсії

З січня перерахують пенсії для ліквідаторів та постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Таких в Україні майже 40 тис. осіб.

Людям з інвалідністю першої групи виплачуватимуть до 6 тис. грн, другої – до 4,8 тис. грн, третьої – 3,7 тис. грн.

Іншим категоріям пенсіонерів виплати підніматимуть у 12 етапів протягом 2022 року.

Подорожчає ціна за подачу газу

З 1 січня зростуть тарифи на розподіл газу. Транспортування кубометра блакитного палива коштуватиме від 0,33 до 2,14 грн без ПДВ.

“Ми намагалися встановити тарифи так, аби лишалися на рівні інфляційних процесів. Однак вийшло навіть менше. Переважно завдяки тому, що газ на виробничо-технологічні втрати коштує 7,42 гривні за кубометр. Тому це не збільшення, а коригування тарифів”, – розповідає голова нацкомісії регулювання енергетики та компослуг Валерій Тарасюк.

Найвищу ціну за розподіл – 1,99 грн за куб. м – затвердили в Закарпатгазі, Миколаївгазі, Харківгазі та Чернівцігазі.

Найнижчі тарифи у Київгазу – 0,32 грн за куб. м, Кременчукгазу – 0,46 грн за куб. м, та Криворіжгазу – 0,53 грн.

“Тарифи підвищили умовно. Так роблять щороку. У 2020-му подорожчання було навіть більшим. Ці гроші йдуть на зарплати, закупівлю і ремонт обладнання. Зараз підвищили ціну не до того рівня, який мав бути. Аби покрити усі затрати треба щонайменше 2,5 гривні. У Лубнах, Херсоні та Одесі тариф на розподіл взагалі повинен становити понад 3 гривні”, – пояснює експерт з енергетики Юрій Корольчук.

Ціни на транспортування газу суттєво не змінять
Ціни на транспортування газу суттєво не змінять

Вік і стать не вказуватимуть у вакансіях

З 8 січня роботодавцям заборонять вказувати у вакансіях вік та стать кандидатів. За порушення оштрафують щонайменше на 65 тис. грн. Кошти варто буде сплатити державі потягом 15 днів.

“Нововведення фактично нічого не змінить. Роботодавці братимуть лише тих кандидатів, які найбільше відповідають їхнім критеріям. Певна гендерна відмінність нікуди не зникне. Не можна взяти жінку на посаду вантажника. Вона фізично не впорається з такою роботою. Також ніколи не доручимо літньому чоловікові продавати жіночу білизну”, – говорить консультантка з підбору персоналу Анастасія Березюк.

01.01.2022 11:45
Переглядів: 783
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.