''Вони лежали в бруді один на одному. Були непритомні'' - Вісті Черкащини

”Вони лежали в бруді один на одному. Були непритомні”

28 червня о 14:00 в Черкасах в каналізаційній ямі загинули троє чоловіків. Трагедія сталася у приватному дворі на вул. Грибоєдова в Придніпровському районі. В обідню пору господар 56-річний Валентин вирішив почистити каналізаційний колектор. Коли втратив свідомість, на допомогу кинувся спочатку брат його сестри 57-річний Леонід. Рятувати обох чоловіків спустився вниз сусід 30-річний Володимир.

“До нашої служби подзвонили лікарі швидкої допомоги. Коли приїхали наші рятувальники, троє чоловіків лежали на дні ями. Її глибина – 3,5 метри. Вони лежали в бруді один на одному. Були непритомні. Рятувальники спустилися вниз у спеціальних захисних костюмах та протигазах. Потерпілих підняли за 4 хвилини. Але лікарям не вдалося повернути їх до життя. Виявляється, господар не став викликати спеціальні служби для чистки каналізаційного колектора. Коли спустився, внизу не було кисню. Його витісняє метан. Людина запаху не чує і від нестачі кисню втрачає свідомість. Шурин побачив, що він впав. Поліз йому на допомогу і сам втратив свідомість. Крики жінок, які були на поверхню, почув сусід. Спустився теж в яму і також отруївся метаном”, – розповів речник головного управління ДСНС у Черкаській області Костянтин Проценко.

“Люди нехтують вимогами безпеки, спускаючись до таких технічних споруд. Зазвичай, таке трапляється з копачами криниць. У рік ми виїжджаємо на такі виклики кілька разів. Декого вдається врятувати.

Люди не розуміють, який небезпечний метан. Це природний безбарвний газ, який не має запаху. Головна небезпека для людини пов’язана з нестачею кисню і удушенням, що виникає при нестачі кисню, який метан витісняє з повітря. Відчути нестачу кисню не можливо.

Раніше, наприклад, шахтарі спускалися в шахти із канарейкою. Ця пташка найчутливіша до нестачі кисню. Клітку ставили поряд, де працювали. Як тільки траплявся викид метану, пташка гинула. Але в людей був шанс врятуватися протягом кількох хвилин”, – сказав Проценко.

gazeta.ua

29.06.2016 12:24
Переглядів: 963
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.