Вчора відвідали обласні заклади культури – Роман Боднар - Вісті Черкащини

Вчора відвідали обласні заклади культури – Роман Боднар

Вчора відвідали обласні заклади культури. Проблем накопичилося багато. І якщо ідей та фахівців вистачає, то коштів на їх втілення, на жаль, бракувало… Але розпочнемо комплексне вирішення.

Повідомляє Роман Боднар на сторінці у фейсбук

Коротко про кожний із об’єктів.

Черкаська обласна бібліотека для дітей. Вражений завзятістю працівників. Непросто сучасного школяра виманити з-за гаджета і зацікавити книгою, тому тут проводять десятки заходів в ігровій формі: квести, розіграші, флешмоби… Є перспективний розвитковий проект «Library Hub», мета якого – створення креативного сучасного простору, безкоштовного комфортного інтелектуального середовища. Передбачене зонування, оснащення новою сучасною технікою. Традиційним бібліотечним обслуговуванням вже не здивуєш. Тому варто поєднувати прогресивні інформаційні технології+креативний простір.

Для реалізації потрібно модернізувати приміщення, важливий пункт – облаштування простору для людей із інвалідністю, частину меблів уже придбали, але технічне забезпечення бажає кращого.

Черкаський обласний краєзнавчий музей. Є серйозна проблема із системою кондиціювання та покрівлею. Роками дах був без ремонту, як наслідок – невеликі дощі тепер загрожують збереженню унікального музейного фонду. Потребує ремонту фасад будівлі, система автоматичної пожежної сигналізації у приміщенні. Місцерозташування – унікальне, тому хочемо зробити акцент і на облаштування прилеглої території.

Черкаський музичний коледж ім. С. Гулака-Артемовського. Приміщення історичне, будував відомий Городецький, але зважаючи на вік, теж потребує ремонту. Почати треба із проведення експертної оцінки технічного стану будівлі.

 

Черкаська ОУНБ імені Тараса Шевченка. Заклад має найчисельніший фонд в області: наукова, краєзнавча література, іноземна, періодика. Але чого не вистачає – оцифрування фонду. Працівники планують реалізувати проект “Цифрова Україна для кожного”, в межах якого навчатимуть користувачів базовим цифровим навичкам для отримання он-лайн послуг.

 

 

Потрібне оновлення комп’ютерної техніки, у приміщеннях практично відсутнє кондиціонування, тому про комфорт відвідувачів говорити складно.

Черкаська обласна філармонія. У приміщенні є малий концертний зал, який розпочали будувати ще на початку 2000-х. Але на якомусь етапі забракло коштів і приміщення так і залишилось необлаштованим всередині. Тут можна проводити виставки, конференції, небагаточисельні івенти. Функціонування малої зали значно покращить фінансову спроможність філармонії.

Маємо підготувати проектно-кошторисну документацію та виготовити експертну оцінку.

 

 

На кожний із цих об’єктів ми вже передбачили кошти для виготовлення проектно-кошторисної документації. За один рік завершити все не вдасться, але підходимо комплексно. У цих питаннях будемо сподіватися на співпрацю із Черкаською міською радою. Хоч заклади і обласного підпорядкування, але користуються ними і містяни. Спільними зусиллями зробимо більше і швидше.

16.06.2020 11:23
Переглядів: 468
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.