В Чорнобильські ліси повертаються тварини, яких не було понад 100 років - Вісті Черкащини

В Чорнобильські ліси повертаються тварини, яких не було понад 100 років

Вперше більш ніж за 100 років у Чорнобильській зоні помітили бурих ведмедів.

Вчені також фіксують сліди вовків і рисей, повідомляє ВВС Україна.

Повернення великих тварин в Чорнобильську зону може бути пов’язано з відсутністю на цих землях людей, а також слідів їх діяльності.

“Через відсутність людей та господарської діяльності до нас повернулися ведмеді. Вони, швидше за все, приходять до нас з Білорусі. Ми не знаємо поки скільки їх тут. Не виключено, що деякі особини вже живуть тут постійно. Ведмедів тут не було близько ста років. Медведя можна зустріти майже по всій території. Але поки ці тварини мігрують і їх явно небагато”, — розповів заступник директора з наукової роботи Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів і радіоекології Сергій Гащак.

Також в зоні є багато рисей і вовків. Ці тварини з часу зникнення людини збільшили свою популяцію, але дуже часто залишаються голодними. У той час як вовк у важкі часи може є навіть яблука, рись — справжній хижак, якому необхідна здобич.

“Вовки населили буквально всю цю територію. І їх чисельність досить висока. І сім’ї вовків починають конкурувати за територію. Це дуже незвично, там де живуть люди, це дуже складно побачити. І виходить, що перешкодою до зростання чисельності вовків стають не люди, а самі вовки”, — підкреслив учений.

За словами Сергія Гащака, за роки після аварії тваринний світ зони дуже змінився. Стало значно більше видів, на яких активно полювали. Зокрема, оленів було не більше кількох сотень, а зараз вже тисячі. Те ж саме стосується лосів і диких кабанів.

Повідомляє: gazeta.ua

23.09.2020 11:17
Переглядів: 721
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.