У Ватутіному люди купили місця на ринку, але торгувати їм не дають - Вісті Черкащини

У Ватутіному люди купили місця на ринку, але торгувати їм не дають

Місто Ватутіне, по суті, залишилося без ринку, а підприємці без робочих місць. Цього тижня там мають провести сесію, яка врешті має розв’язати питання. Депутати мають надати землю в оренду підприємцям.
Повідомляє ПРОЧЕРК
000000

– У нас колись був колгоспний ринок, згодом це став ринок сільськогосподарського товариства. Декілька місцевих підприємців викупили об’єкти на ринку, де вони були в досить плачевному стані і потребували значних капіталовкладень. Згодом виявилося, що підприємці не можуть розпочати роботу на ринку, бо місцеві депутати мали проголосувати за виділення землі новим власникам, а вони цього не роблять. Питання процедурне: попереднім власникам земля була надана в оренду до 2031 року, тож впринципі депутатам потрібно було лише проголосувати за зміну власника, – роз’яснює виданню «Прочерк» місцева підприємець Світлана Захаревич.

Нині ж, за словами місцевих підприємців, депутати починають говорити, що можуть проголосувати тільки за передачу в оренду землі під будівлями, які купили підприємці, а іншу землю треба виставити на аукціон. Відповідно, не всі підприємці зможуть викупити тоді землю з аукціону, бо це мілкі підприємці, які жили від базару до базару. Окрім того, вилуплення землі тягне за собою її оформлення, присвоєння кожному з підприємців кадастрових номерів. Ці паперові питання затягнуться на певний час, а торгувати люди хочуть негайно.

Підприємець Василь Черненко один з тих, хто купив об’єкти на ринку.

– Підприємці, які викупили об’єкти на ринку, хочуть облагородити територію, а через це підпадає під знесення об’єкт одного підприємця, чим він незадоволений. У міськраді є депутатка – вона голова місцевої спілки підприємців і захищає його інтереси, таким чином процес з передачею землі затягується. Ця депутатки постійно пише скарги на підприємців. Ми ж хотіли б облагородити територію, щоб люди зайшли цивілізовано торгувати на базар, а не на вулиці, – каже Василь Олександрович.

Підприємець каже, що хвилюється, чи зійдуться депутати цього тижня на сесію вирішувати питання по землі, а без депутатського рішення торгівлю на Ватутінському ринку проводити не можна.

«В зв’язку з послабленнями карантинних обмежень, з 11 травня надано дозвіл на відновлення роботи ринків… Проте наш ринок, при нинішній ситуації, розпочати роботу не може по об’єктивним причинам. Змінено власника, який вже зареєструвався, але ще не змінено сторону договору на оренду землі під ринком.

Для того, щоб врегулювати це питання потрібно зібрати сесію. До засідання відділи виконкому мають опрацювати документи та підготувати проекти рішень, які попередньо розглядаються депутатами на засіданнях профільних комісій. Про це інформував міський голова Олександр Лисюк під час зустрічі з новими власниками ринку та членами ініціативної групи з числа підприємців під час сьогоднішньої зустрічі, яка відбулась за участі їх адвоката.

Після конструктивної розмови напрацювали алгоритм прискорення прийняття рішень, які дадуть можливість підприємцям відновити роботу на ринку…. Олександр Борисович завірив, що все, що залежить від міської влади буде зроблено», – йдеться у повідомленні інформаційного відділу з питань внутрішньої політики Ватутінської міськради.

– Ви уявіть, у місті з січня місяця немає ринку. Підприємці хочуть торгувати, однак у зв’язку із правовою не визначеністю стосовно ситуації міського ринку робити цього не можуть, товари псуються. Містяни, крім магазинів не мають жодних законних мість де б могли придбати харчові продукти, якість яких би була підтверджена. Бездіяльність міської ради довела людей до точки кипіння, містяни об’єднуються та вимагають провести позапланову сесію і вирішити питання землі. Передача оренди – процедурне питання, адже люди, які придбали будівлі та споруди на ринку в силу абз. 3 ст. 7 Закону України «Про оренду землі» набули й права оренди на земельну ділянку, тому чому так важко йде питання, можна лише здогадуватися. А в цей час Ватутіно чи не єдине місто в Україні, де в час карантину процвітає вулична торгівля – каже правозахисник підприємців та містян Мирослав Тараненко.

18.05.2020 10:27
Переглядів: 797
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.