У наркологічному диспансері проліковано 33 учасники АТО із Черкащини

Із початку року лікування та реабілітацію у наркологічному диспансері проходили 33 учасники АТО з Черкащини. Про це розповів головний лікар Черкаського обласного наркологічного диспансеру Анатолій Борозенець.

“Іноді бійцям потрібна професійна допомога медиків. Добре, якщо вони вчасно отримують допомогу психолога: тоді вони долають депресію й ми не потрібні. Але буває й інакше. Життя на війні — небезпечне, але просте. Є ворог і є завдання — вижити. За решту не думаєш — просто ніколи. Мозок працює майже на рівні умовно набутих рефлексів, реакції — на рівні підсвідомості. Тут, у мирному житті, все набагато складніше. Треба подбати про сім’ю, про дітей, знайти гідну роботу, сплатити комуналку, вирішити масу питань. Не все й не одразу вдається. Починаються конфлікти — на роботі, в родині, в близькому оточенні. Чоловік може впасти в депресію. А найдоступніший антидепресант — це алкоголь”, — пояснив причини алколголізму серед демобілізованих бійців Анатолій Борозенець.

Він зазначив, що деякі бійці не в силах впоратися з вимогами мирного життя, навіть просяться назад, в зону бойових дій.

При цьому наркологічні служби існують і в Смілі, і в Умані. Якщо додати їхніх пацієнтів, тих, хто не звернувся за допомогою фахівців та тих,хто звернувся до приватних клінік, реальна цифра, за підрахунками Анатолія Борозенця може бути у 5 разів вищою.

УНН-Центр

08.06.2016 10:42
Переглядів: 1062
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.