Сьогодні моляться одному із найвідоміших богословів в історії

9 лютого церква згадує перенесення мощей преподобного Іоанна Золотоустого. Це один із найвідоміших християнських богословів.

Іоанн народився у 347 році в стародавньому місті Антіохія – нині це територія Туреччини. Виховувався матір’ю Анфусою, бо його батько помер невдовзі після народження сина.

У юному віці майбутній богослов вже добре знав Святе Письмо, навчався у знаних філософів та викладачів ораторського мистецтва. У 367-му Іоанна похрестив святитель Мелетій Антіохський. Ще за кілька років Золотоустий став читцем у храмі.

Із 372 року Іоанн навчався у богословський школі. Він тяжко пережив смерть матері, яка сталася у той період. Тож вирішив прийняти чернецтво аби повністю відійти від мирського життя та посвятити себе служінню Богу. Іоанн починає активно писати релігійні праці, які широко розходяться.

26 лютого 398-го Золотоустий був висвячений патріархом Александрійським Феофілом у сан архієпископа Константинопольського. Служіння Іоанн почав із нетипових рішень – наказав винести зі своїх нових покоїв усе елементи розкоші: килими, коштовні меблі тощо. Також став у проповідях засуджувати заможних мешканців міста, які вели занадто пишний спосіб життя. Особливо критикував придворних дам. Діставалося навіть імператриці Візантійської імперії Елії Євдоксії. Остання добилася аби єпископи організували Собор та позбавили Золотоустого сану патріарха. Однак проти цього рішення повстав народ. Тому імператриця змушена була організовувати новий Собор та відміняти рішення попереднього.

За деякий час проти Іоанна Золотоустого виступили частина єпископів, які почали вимагати аби патріарх був зміщений. Іоанна Золотоустого помістили під домашній арешт, але він його порушив. Тому в 404 році був висланий із міста.

Помер богослов у 407 році. Останні його слова нині є відомими серед християн усього світу.

“Слава Богу за все!”, – сказав преподобний і помер біля міста Токат, нині Туреччина.

У 438 році мощі святого були перенесені до Риму.

Учора християни згадували преподобного Феодора Студита, який попри чудову освіту і кар’єрні перспективи – обрав шлях проповідника. Усе своє життя виступав проти іконоборців, за що неодноразово був ув’язнений.

Святий помер у 826 році.

 

gazeta.ua

09.02.2022 10:34
Переглядів: 564
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.