Рівень радіації на Звенигородщині один з найвищих в області

Вже минув час, за який розпалась половина всієї кількості радіоактивних атомів цезію –137 та стронцію – 90, викинутих в атмосферу після аварії на Чорнобильській АЕС. Цими радіонуклідами була забруднена більша частина території Черкаської області. Осівши в грунті, вони поповнили земні джерела природної радіації. Випромінювання всіх радіонуклідів створює радіаційний фон середовища, в якому ми проживаємо, повідомляє Черкаський обласний гідромецентр.

За повідомленням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, гідрометеослужба контролює рівень гамма – фону щоденно лише на території метеостанцій. Вимірювання за листопад показали такі результати: добові значення гамма-фону коливались в межах 10 – 16 мікрорентген за годину (мкР/год). Найменші значення спостерігались у містах Золотоноша, Чигирин та Черкаси. Найвище значення (16 мкР/год) було зафіксовано метеостанцією Звенигородка.

Середні значення гамма-фону за листопад були такими:

12 мкР/год –у містах Черкаси, Чигирин; Сміла. Золотоноша;

13 мкр/год – у містах Жашкові. та Умань;

14 мкр/год – у місті Канів та Звенигородка.

Ці значення не перевищують контрольного рівня природного гамма-фону, що складає 25 мкР/год.

Впродовж останніх років середні значення гамма випромінювання по всім вище вказаним населеним пунктам в основному стабільні. Проте, не виключена ймовірність окремих коливань радіоактивності приземної атмосфери, що можуть виникати внаслідок небезпечних та стихійних метеорологічних явищ, антропогенних факторів на тлі залишкового Чорнобильського забруднення.

05.12.2017 23:04
Переглядів: 1701
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.