Районні чиновники в деклараціях вказують автомобілі за гривню і квартири за 8 гривень

Не вщухають пристрасті навколо викладених у вільний доступ декларацій чиновників. Українці вже встигли помітити, що слуги народу живуть небідно і їхніх разом взятих статків вистачило б, аби якісно підняти економіку. Мільйони на рахунках, дороговартісні автомобілі й годинники не додають шокують пересічних жителів.

Одним із найзаможніших народних обранців є Віталій Хомутиннік із партії “Відродження”. В перерахунку на гривні він задекларував майже півмільярда гривень, розміщених на банківських рахунках. Аби повністю проглянути все, що в депутата задекларовано, знадобиться не одна хвилина.

Чиновники з Черкащини трохи бідніші. Колишній керівник Лисянської райдержадміністрації, а в теперішньому мер Черкас Анатолій Бондаренко показав 26 тисяч 384 гривні заробітної плати. А от спільно з дружиною за 2015 рік мав дохід понад 700 тисяч гривень від підприємницької діяльності. Офіційно має чотири машини. Найпристижніша – “Тойота Камрі” 2008 року випуску. Інші — двоє “ВАЗів” і одна “Нексія”. Ще є два престижних позашляховика “Лексус”, але у спільній власності із дружиною. Сумарна вартість останніх — майже 680 тисяч гривень.

Власник Тальнівського цукрового заводу Геннадій Бобов має серйозніші статки. Тільки на дивідендах від свого підприємства ТОВ “Панда” за минулий рік бізнесмен і народний депутат заробив 41,5 мільйони гривень. Готівки задекларував на 209 мільйонів гривень. Більшістю нерухомості володіє дружина Бобова. Задекларував “Мерседес” S-класу і “Ниву”. Має чимало мисливських рушниць, колекцію дороговартісних годинників, яйця Фаберже та інші вироби мистецтва. Але от вартості цього всього не вказав у документі. Видатки “солодкого” олігарха вражають не менше. Минулого року чоловік не скупився і розкидав гроші на право й ліво по всій земній кулі. Лише тільки самого одягу придбав на півтора мільйони.

Головні районні та міські керівники живуть взагалі скромно. Голова Тальнівської РДА Василь Клименко власного житла не має. Тільки у спільній власності із дружиною. Їздить автомобілем “Рено Логан”. Отримав за минулий рік 108 тисяч 392 гривень зарплати.

Його звенигородський колега Василь Довбуш показав ватутінську квартиру на 50 “квадратів” і два автомобіля “Рено”. Заробив трохи більше 61 тисячі. Мер Звенигородки Олександр Саєнко декларації не подавав. Голова ж Ватутінської міськради Олександр Лисюк володіє невеликою квартирою і “Мітсубіші Паджеро Спорт” за 131 тисячу гривень.

Катеринопільська керівниця райдержадміністрації Ольга Ніколенко задекларувала будинок і 94 тис. зарплатні. Взяла 517 гривень субсидії. Голова селищної ради Катеринополя Іван Гегедош не подав декларації.

Багатий на землю очільник Лисянської РДА Володимир Павличук. У селі Босівка на Лисянщині в його володінні 16 гектарів землі. Ще має автомобіль “дев’ятку”, а на матір зареєстрований мікроавтобус “Фольксваген”. Декларація селищного голови у реєстрі декларацій відсутня.

А от деякі дрібніші районні чиновники, судячи з наведених ними цифр, живуть досить заможно. Так, голова Лисянської районної ради Ярослав Попко за минулий рік заробив 51 тисячу гривень. Володіє двома автомобілями – “Форд Транзит” і “Шкода Октавіа А5”. Остання на нього не зареєстрована. Задекларував 27 тисяч доларів, це майже 700 тис. гривень. У реєстрі є дві його майже ідентичні декларації. У вдруге поданій, інформація про готівковий актив чомусь не зазначена.

Начальник служби у справах дітей Тальнівської РДА Микола Писар на рахунку в “Приватбанку” тримає 400 тисяч гривень. Його заробітна плата становила 39 тисяч 934 гривні. Задекларував мотоцикл “Ява-350” і автопричіп “Каштан-2”.

Начальниця управління соцзахисту населення Тальнівської райдержадміністрації Тетяна Маринченко задекларувала будинок на 91 “квадрат” у Тальному, квартиру в Черкасах і три автомобілі: ВАЗ “Калина”, “Ніссан ІксТрейл” 2008 року та “Форд Куґа Тітаніум” 2012 року випуску. За вживаний “Форд Куґу” зараз просять в середньому 400 тисяч гривень. На позашляховик “Ніссан” приблизно така ж ціна. Заробила 42 тисячі гривень. Дохід чоловіка-підприємця — 128 тисяч гривень.

Головний архітектор Лисянщини Володимир Карасевич, спільно із дружиною, на різних рахунках мають в сукупності більше 600 тисяч гривень.

Поки одні декларують коштовні автомобілі чи квартири, інші в документах вказують не менш цікаві дані. Суддя Звенигородського районного суду Тетяна Кравченко у 2010 придбала у Києві квартиру на 46 кв.м. за 8 гривень. У 2012 році начальник управління соціального захисту населення Звенигородської райдержадміністрації Оксана Лісова зуміла придбати 10 соток землі у місті всього за гривню. За два роки до цього купила “Опель” 1998-го за таку ж суму. У 8 гривень дружині голови Звенигородської райради Володимира Кучера обійшлася квартира у Звенигородці.

– Суцільна показуха, яка часто не має нічого спільного зі справжніми цифрами — все, що можна сказати про е-декларування. На ресурсі, поряд із деклараціями, немає жодного вкладення, яке б підтверджувало ті, чи інші дані, – каже один з фахівців Ватутінської податкової. Не хоче називатися, аби не мати проблем із керівництвом. – Декларант має вказувати суму покупки, а цього дуже часто немає. Щось типу: ”Так, я маю машину…”. А скільки вона коштує, не вважає за доцільне вказати. Або квартири за 8 гривень. Це ж дурня. Коли купують нерухомість, є її експертна оцінка. Можна її вказати? Можна. А 1-ну чи 8 гривень будинки і квартири не коштують. Тих, хто вказав такі суми, найімовіршіше за все область ще не перевіряла. Бо вищеназвані ситуації є порушенням закону. Коли нам здають декларації в письмовому вигляді, ми, якщо нам щось там не подобається, викликаємо на пояснення декларанта. А у е-декларуванні, таке відчуття, контроль абсолютно відсутній.

Сергій РАДЧЕНКО

07.11.2016 11:15
Переглядів: 1971
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.