Навколо Львова горять торфовища та сміттєзвалище: місто може огорнути смог

Поблизу Львова тривають пожежі торфовищ і сміттєзвалищ. У Пустомитах фіксують повторні займання сміття, а в Дублянах рятувальники гасять десятки тисяч квадратних метрів торфу
Про загоряння повідомляють як місцева влада, так і рятувальники та очевидці.
У Пустомитівській міській раді заявили, що у на території кар’єру після ліквідації недільної пожежі через сильну спеку та тління на значній глибині сталося повторне займання сухого сміття. Одночасно триває ліквідація пожежі торфовища у селі Семенівка.
Але в громаді запевнили, що ситуація перебуває під контролем рятувальних служб. До гасіння були залучені підрозділи ДСНС, добровільна пожежна команда, техніка водоканалу та комунальних підприємств.
Мешканців закликають за можливості тримати вікна зачиненими, щоб захиститися від диму, а також не спалювати сміття та суху рослинність. У громаді наголошують, що через температуру повітря до +37…+38 °C ризик нових займань залишається критично високим.
Водночас у коментарях під повідомленням Пустомитівської міської ради місцеві жителі висловлюють занепокоєння. Люди пишуть, що пожежу нібито не вдалося повністю ліквідувати, а сміттєзвалище продовжує тліти вже кілька днів.
“Ситуація станом на вечір вівторка – прогресу немає. Чи задіяні всі методи для ліквідації цього стихійного лиха? На що ви чекаєте? Може потрібна допомога мешканців – пишіть, дзвоніть”, – коментує дописувач Богдан Мальків.
Про масштабні займання повідомив і депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич. За його словами, поблизу Грибовичів та Дублян горить велика площа торфовищ, а дим і запах уже накрили північні райони Львова. Також, за його інформацією, горить Пустомитівське сміттєзвалище.

фото: фото: Ігор Зінкевич, телеграм
Що кажуть у Львівській міськраді
У мерії заявили, що в місті Дубляни поблизу Львова 27 червня виникла пожежа торфу на площі 60 000 м².
“Станом на сьогодні, 1 липня, пожежу ліквідували на площі 12 000 м². Тобто п’яту частину, яка загорілася, вже погасили. Залишається ще 48 000 м² площі горіння. Загалом до гасіння пожежі було залучено 78 пожежників та 7 машин. Також ми залучили приватні трактори, що мають плуги, щоб переорати трохи поля, і пожежа не поширювалася далі”, — повідомила Оксана Пригода, директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради.

фото: ЛМР
Станом на зараз на місці працює приблизно 15 екіпажів ДСНС та близько 50 рятувальників. Працює також екскаватор для перегородження канави річки Брюховичанки з метою утворення водойми для забору води. Додатково залучать великий трактор з плугами.
Водночас у міському управлінні екології пояснюють, що торф загоряється в спеку, висихаючи через посуху, і після займання тліє під землею без доступу кисню, утворюючи дим.
Оскільки Дубляни розташовані на північний схід від Львова, західний вітер здебільшого відносить основну масу диму від міста, тому перевищення норм якості повітря наразі не зафіксовано.
Що кажуть рятувальники
Тим часом у ДСНС у Львівській області повідомили, що лише протягом доби з 30 червня на 1 липня на Львівщині ліквідували 26 пожеж, із яких 19 виникли в екосистемах. Рятувальникам вдалося не допустити поширення вогню на дві будівлі, постраждалих немає.
Надзвичайники вкотре закликають жителів області не випалювати суху траву, не розпалювати багаття у спекотну та вітряну погоду, не кидати недопалки та не спалювати сміття.
“Не випалюйте сухостій та суху траву – кожен підпал може обернутися масштабною трагедією! Пам’ятайте: вогонь в екосистемах знищує не лише рослинність – він забирає домівки тварин, отруює повітря та завдає непоправної шкоди природі”, – пояснюють рятувальники.
Читайте також: Ігор Новицький: партнерство з CEJA відкриває нові можливості для молодих фермерів України
Читайте нас також в Telegram!

