Наступний рік можливо стане роком Чорновола - Вісті Черкащини

Наступний рік можливо стане роком Чорновола

24 грудня В’ячеславу Чорноволу виповнилося б 79 років.

Щоб вшанувати пам’ять визначного політичного діяча, журналіста, науковця, Героя України, патріотичні сили Черкащини відвідали хату-садибу батьків В’ячеслава Чорновола у Вільховці. У вшануванні взяли участь: обласний осередок Народного руху України, ГО “Народна варта Черкащини”, Звенигородська РДА, партія “Правий сектор” та ГО “Самооборона Майдану” (Ватутіне), Вільховецька сільська рада, школа тощо. Одним із ініціаторів зібрання виступило громадське об’єднання “Народна варта Черкащини”.

“Ми взяли на себе місію домовитися з директором музею-садиби про зустріч та проведення річниці, адже свято співпало з вихідним днем. Добре, що до нас приєдналися також інші громадські та політичні сили,” ─ каже Микола Замковенко. Від Катеринополя захід відвідали Микола Замковенко (перший заступник голови “Народної варти Черкащини”) та представник ВО “Свобода” Володимир Клеценко.

Директор Вільховецької школи Антоніна Дідусенко поінформувала присутніх, що їх закладу 9 грудня було присвоєно ім’я Чорновола.

“Ще з 2003 року ми відвідуємо заходи Асоціації шкіл Чорновола. Тепер будемо це робити на офіційних підставах. Взагалі в селі не забувають про В’ячеслава Максимовича. У школі є кімната Чорновола, щойно ми провели тиждень, приурочений вшануванню його пам’яті, а 23 грудня був вечір-реквієм у Будинку культури”, ─ розповіла Антоніна Василівна.

О десятій годині ранку до погруддя В’ячеслава Чорновола, що розташоване на подвір’ї музею, учасники зібрання поклали вінки та квіти, потім кожен міг взяти слово, поділитися спогадами, думками та хвилюваннями. Директор садиби Василь Стрижиус розповів, що за 10-ліття існування музею його відвідали понад 60 тисяч прочан, серед них не тільки українці, але й китайці, іспанці, португальці, німці, казахи, білоруси.

“Останнім часом музей став також об’єктом паломництва для нашої молоді та воїнів АТО,” ─ наголосив Стрижиус.

Очільниця обласного осередку Народного руху України Валентина Коваленко поінформувала, що на сесію обласної ради винесено пропозицію проголосити наступний рік Роком Чорновола, адже 2017 будемо святкувати 80-річчя від Дня його народження. Окрім того, у Валентини Михайлівни є задум створити Всеукраїнський конкурс імені Чорновола, щоб нагороджувати молодих політиків-патріотів, “наше молоде пагілля”.

“Наскільки мені відомо, журналістська премія є, а молодих політиків досі не нагороджують. Добре було б, щоб їх преміювали відзнакою В’ячеслава Чорновола”, ─ зауважила Валентина Коваленко.

З цікавими емоційними промовами також виступили Сергій Сухін (головний редактор та засновник газети “Рух – це життя”, Черкаси-Харків), Михайло Алтунін (голова ГО “Народна варта Черкащини”, Тальне), Віктор Свердел (“вартянин” зі Шполи), Микола Замковенко, Василь Довбуш (голова Звенигородської РДА) та інші доповідачі. Основний акцент виступів – об’єднання всіх патріотичних сил навколо постаті Чорновола, боротьба з внутрішніми та зовнішніми ворогами України, виховання молоді на засадах ідей Руху, осмислення ролі “рухівських” зрадників тощо.

Насамкінець, директор музею-садиби В’ячеслава Чорновола Василь Стрижиус провів екскурсію для всіх бажаючих.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

26.12.2016 17:49
Переглядів: 893
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.