Наш земляк Сергій Куліш став срібним призером Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро

Учора, 8 серпня, черкаський спортсмен 23-річний Сергій Куліш став срібним призером Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро у стрільбі з пневматичної гвинтівки на 10 м.

Українець виборов медаль, показавши у фіналі результат 204,6.

Нагадаємо, у фіналі зі стрільби з пневматичної гвинтівки на 10 м Олег Царьков посів восьме місце.

Сергій Куліш – вихованець тренера Віктора Нагнія. На вогневий рубіж вийшло 50 стрілків. Діапазон показаних ними результатів вмістився між олімпійським рекордом італійця Нікколо Кампріані (630,2) і шріланкійця Мангала Самаракоона (589,6). Сергій у кваліфікації показав четвертий результат – 627.

У фінал Нікколо Кампріані увійшов не тільки лідером, а й фаворитом. За плечима у нього значно більший, ніж в українця, досвід участі у змаганнях найвищого рівня. Досить сказати, що флорентієць завоював золоту і срібну медалі чотири роки тому на Олімпіаді в Лондоні. У Сергія Куліша менший послужний список. Але, як зазначив президент Федерації стрільби України Олег Волков, останнім часом він помітно прогресував. Про це свідчить його друге місце на чемпіонаті Європи 2011р., четверте – на чемпіонаті світу 2014-го і, нарешті, цьогорічне друге місце на одному з етапів Кубка світу. «Ми вірили в Сергія, і раді що в Ріо він здобув срібло і, що не менш важливо, відкрив рахунок медалей українських олімпійців на нинішній Олімпіаді», — додав Олег Ігоревич.

Сергій Куліш у фінальній частині змагань не обійшов італійця, зате зумів випередити інших іменитих суперників — росіянина, індійця, угорця, білоруса, хорвата і свого співвітчизника Олега Царькова, для якого вихід у фінальну вісімку — теж успіх.

Але найбільше вітань надходить сьогодні на адресу 23-річного Сергія Куліша. Займатися стрілецьким спортом під керівництвом Віктора Нагнія він почав у десятилітньому віці. Спеціальність у нього, можливо, й далека від стрільби. Він закінчив Академію пожежної безпеки України імені Героїв Чорнобиля. Захоплюється рибалкою. І це хобі, на його думку, допомагає йому в підтримці належної спортивної форми. Адже стрільба, як і риболовля, не терпить суєти…