На Черкащині вперше трансплантують стовбурові клітини - Вісті Черкащини

На Черкащині вперше трансплантують стовбурові клітини

Процедуру проводять в щойно відкритому Центрі трансплантації на базі Черкаського обасного онкодиспансеру. Повідомляє provce.ck.ua

Сьогодні в Черкаському обласному онкодиспансері відбулось відкриття Центру аутологічної трансплантації стовбурових клітин кісткового мозку з високодозовою хіміотерапією гемобластозів та солідних пухлин з презентацією обладнання, яке дасть шанс на одужання 40 тис онкохворим області.

Головний лікар закладу Віктор Парамонов, розповів, що вперше на сьогодні в закладі проходить процес аутотрансплантації стовбурових клітин дорослого пацієнта. Це стало можливим, завдяки придбанню необхідного для процедури обладнання: сепаратора крові, апарату по визначенню наявності та кількості стовбурових клітин і обладнання для зберігання стовбурових клітин – консервації в особливих умовах. Також, він зауважив, що на сьогодні в Україні 2700 пацієнтів потребують трансплантації стовбурових клітин, а таку процедуру проводять лише 30-40 онкохворим. Тому, відкриття Центру дасть змогу проводити більше таких операцій.

Завідувачка обласного лікувально-діагностичного гематологічного центру Черкаського онкодиспансеру Олена Лук’янець зазначила, що процедура допомагає вилікуватись або принаймні продовжити роки життя. Також, вона вказала на колег з Латвії – Керівника центру гематологічної трансплантації Клініки Хіміотерапії та Гематології Університетської клініки м.Рига Ільзе Троцюка та Головну медсестру Центру гематологічної трансплантації Інгуна Розенталє. які з власного досвіду надають цінні практичні та методичні поради щодо проведення процедури.

Представник компанії з Франції, яка виступила постачальником обладнання Bernard Gendronneau повідомив, що таке обладнання в Європі використовують впродовж 10 років, в 45 містах країни є 200 таких апаратів. І використовують їх не лише з метою забору стовбурових клітин, а і для проведення інших необхідних процедур при лікуванні неврологічних, імунних та інших захворювань.

Голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний прокоментував, що наразі головне завдання: спільними зусиллями обласної влади та керівництва онкодиспансеру забезпечити обладнанням та доукомплектувати Центр, що дасть прорив в лікуванні онкології в Черкаській області. Також посадовець відзначив, що необхідне обладнання закупили на кошти з обласного бюджету на суму 27 млн грн, в межах обласної програми «Трансплантація аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин кісткового мозку та периферичної крові на 2019-23 роки»

28.11.2019 11:15
Переглядів: 607
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.