На Черкащині понад 900 медиків‐підприємців працюють за ліцензіями МОЗ

На Черкащині на кінець грудня 2025 року зафіксували 914 медичних фахівців, які працюють як ФОП і мають чинні медичні ліцензії. Ще 233 ліцензії в області належать медичним компаніям.
Відповідну інформацію розмістили на порталі «Опендатабот».
В Україні діє майже 44 тисячі медичних ліцензій. З них 67 % – видані лікарям і медпрацівникам, які працюють самостійно. Найпоширенішою серед ФОПів залишається стоматологічна практика – саме на неї припадає найбільша кількість ліцензій.
Найбільше медиків‐підприємців зосереджено у Києві – понад 2,6 тисячі ліцензіатів. Також високі показники зафіксували у Львівській (2,5 тисячі) та Дніпропетровській (2,2 тисячі) областях. Водночас найменше ліцензій видано в Херсонській, Кіровоградській, Чернігівській та Миколаївській областях.
Серед компаній‐ліцензіатів більшість становлять приватні медичні заклади. Найчастіше вони працюють у сферах молодшої сестринської справи, організації та управління охороною здоров’я, терапії та діагностичних послуг.




