Кароліні Петренко зробили вже 5 пересадок шкіри - Вісті Черкащини

Кароліні Петренко зробили вже 5 пересадок шкіри

13-річній Кароліні Петренко, яку 9 вересня вразило струмом, коли вона робила на залізничній станції “Цвіткове” селфі, зробили 5 пересадок шкіри. Дівчинка вже самостійно дихає, рухає кінцівками. Про це повідомив завідувач опікового відділення Першої міської лікарні Черкас Володимир Цапенко, інформує Рідна Черкащина.

Декілька разів на день дівчинка виконує фізичні вправи. У палаті медики продовжують підтримувати температурний режим +36 – +38 градусів. За словами лікаря-анестезіолога Андрія Руденка, Кароліні постійно вводять ліки внутрішньовенно, аби нормалізувати її стан:

“На фоні того лікування, яке вона отримує, вдалося стабілізувати її тиск, сатурацію, тобто ті проблеми, які ми мали на початку, їх вдалося ліквідувати. Проте на даний момент, вона продовжує отримувати дороговартісне лікування антибіотиками. На даний момент, ми продовжуємо мати септикотоксимію. Це стан інтоксикації, який розвивається, на фоні опікової хвороби”.

Кароліна Петренко в лікарні перебуває півтора місяця. Весь цей час із дівчинкою поруч її рідна тітка – Юлія.

“Наче болі вже не такі, як раніше були. Раніше судоми були, підкидало її. Зараз трохи припинилося. Ми стараємося, дуже стараємося. Ніжки розробляємо, ручки розробляємо, масажі робимо всякі”.

За словами тітки, щодня на лікування Кароліни витрачають від восьми до п’ятнадцяти тисяч гривень. В операційний день – ця сума сягає 25 тисяч.

У Кароліни було вражено опіками 70 відсотків тіла. За час перебування в лікарні їй зробили п’ять пересадок шкіри, розповідає завідувач опікового відділення Володимир Цапенко:

“Планується ще мінімум, одна. Мінімум, одна. Можливо, більше. Зараз залишилося тільки 5 відсотків ран, які потребують пересадки шкіри. Решта ран загоєна. Практично загоєна верхня половина тулубу. Обличчя, шия, рани вже загоїлися”.

Повністю реабілітуватися вона зможе не раніше, ніж за два роки, додає лікар.

24.10.2019 17:24
Переглядів: 1067
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.