Хочете сонячну електростанцію вдома? - Вісті Черкащини

Хочете сонячну електростанцію вдома?

Сонячні фотоелектричні модулі актуально використовувати у виробничих масштабах, переконаний директор черкаської філії зовнішньоекономічної асоціації “Новосвіт” Ігор Мікрюков.

Зокрема асоціація декілька років тому встановила на Черкащині дві такі електростанції потужністю 102,6 та 126 кВт. Одна з них розташована на Гордашівській малій гідроелектростанції у Тальнівському районі, а інша – на Звенигородській гідроелектростанції.

Підприємство постачає енергію в енергетичну систему України. Передача виробленої електроенергії з енергії сонця до кінцевого споживача супроводжується певними витратами на транспортування та втратами самої енергії у електромережах. Врешті-решт, це відображається на вартості спожитої електроенергії. Встановлення сонячних модулів на індивідуальних домоволодіннях, на переконання директора черкаської філії, зводять до мінімуму втрати і затрати.

“Об’єми енергії, що виробляється сонячними електростанціями, залежать від пори року. Восени, наприклад, коли сонця мало, але йдуть дощі, основна енергія йде з гідроелектростанції. В літній ясний день сонячна енергія виробляється модулями з 6:30 до 19:00. За такий період одна наша сонячна станція може виробити енергію, яка забезпечить місячні потреби в електриці приблизно 6 приватних будинків”, – зазначає Ігор Мікрюков.

Директор черкаської філії говорить про те, що до них не зверталися за допомогою у встановленні таких сонячних електростанцій у себе вдома. “Ними цікавляться, консультуються. У Вінницькій області практика встановлення на приватні будинки більш розповсюджена”, – констатує він.

Дзвін

11.05.2016 17:34
Переглядів: 634
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.