Гречка STOP!!! Відвідавши Європу, наші пенсіонери відмовляються голосувати за гречку

Щойно розпочалось літо, як наші земляки відкрили сезон подорожей.

Зокрема, пенсіонер із Ватутіного Василь Черкашин з початку літа уже встиг побувати у 3-ох європейських країнах.

− Вирішив практично скористатися безвізом з ЄС, − розповідає. − Оформив закордонний біометричний паспорт (три місяці). Оформив через агентство тур “Прекрасна венеціанка” і відвідав з 1 червня Угорщину (Будапешт), Австрію (Відень), Італію (Верона, озеро Гарда, Венеція). Рівень життя людей в цих країнах на порядок вищі, як в Україні, включаючи зарплати і пенсії.У ЄС в першу чергу дбають про добробут людей, а звідси і сильна держава. Треба нам на виборах більш прискіпливо обирати наших керманичів. Гречку, популізм і 200 гривень потрібно залишити у минулому.

Популярний тур “Прекрасна венеціанка” обрала для своїх вихованців також учителька Катеринопільського НВК №1 Ольга Норенко.

− Я возила групу з 23 осіб. З нами була ще одна доросла, але як турист. Дуже хороший тур. Ми в захваті всі. Загалом із запланованими та додатковими екскурсіями, що ми замовили, він обійшовся у 177 євро (для дорослого, для дітей трохи дешевше). Сюди увійшло проживання в готелі (плюс сніданки), страховка, проїзд автобусом зі Львова. Екскурсії ми обирали самі: недорогі, але цікаві для нас. Наприклад, “Мілан – столиця моди” нам не підійшла. Дуже сподобалась екскурсія по Будапешту. Він відкрився нам як місто палаців. Для дорослих ця екскурсія коштувала 18 євро, а для дітей 10. Ще ми брали екскурсії по Відню, Венеції та Вероні. Дуже красива долина роз у Австрії. Трохи стомилися, бо були 5 днів за кордоном і 2 дні пішло на дорогу. Те, що ми побачили, словами не передати. До Львова добирались потягом, далі автобусом. У Вероні були біля будинків Ромео та Джульєтти. Там навіть пошта Джульєтти працює. Можна написати листа і вкинути у скриньку. Якщо вкажете свою адресу, то вам прийде відповідь. У кожному місті підіймались на оглядові вежі. Де східцями, де ліфом. Відень – це величність, пишність, Угорщина – країна замків, Верона – романтика, місто закоханих, Венеція – просто неймовірна, “заручена з морем”, як її називають. Під час приливу вода її заливає, потім відходить. Загалом у вартість туру включено оглядові екскурсії, але за підйом на вежі, огляд замків всередині треба окремо платити від 4 (дітям) до 8-10 (дорослим) євро.

Ольга Михайлівна каже, що в цілому (з додатковими екскурсіями) дорослим поїздка обійшлась у 177 євро (дітям дешевше). Харчування (окрім сніданків у готелі) та дорога до Львова у вартість туру не входили.

До слова, для безвізової подорожі в ЄС обов’язкова наявність біометричного паспорта. Квиток від станції Звенигородка до Львова коштує від 190 гривень (плацкарт) до 324 (купе).

Інші катеринопільські школярі з учителями облюбували маршрут: “Львів – Яремче – Говерла”. Найвищу гору України цього року підкорювали педагоги НВК №2 Ольга та Олександр Глущики, Альона Вишемірська та Наталія Жоломко зі своїми учнями, на черзі − перша школа і ліцей. Враження від поїздки – незабутні. Адже “кращими від гір можуть бути тільки гори!”

− Ми з чоловіком Олександром Івановичем цього разу не возили дітей, вирішили самі відпочити, − розповідає учителька Шостаківського НВК Лариса Бойченко, − тому приєдналися до групи Альони Вишемірської. Тепер точно знаю, Карпати не на одне літо. Уже мрію про наступну подорож. Не на Говерлу, звісно, оберемо якусь іншу гору чи полонину, там є на що подивитись. Дуже сподобалось Яремче, на другому місці – Львів, на третьому – Буковель. Українська гостинність, відкритість вражає. Познайомились із багатьма чудовими людьми: майстрами, грибниками, торговцями. Дуже цікаво розповідав гід.

Лариса Федорівна задоволена подорожжю, екскурсіями, готелями. Нарікає лише на маріупольський потяг, яким поверталися зі Львова, та відсутність гідних умов, інфраструктури на окремих маршрутах, зокрема біля Говерли. Ще дивує її, чому скрізь по Україні не можна зробити такі дороги, як у Буковелі. Каже, що тур обійшовся кожному у 2200 гривень (проїзд до Львова, автобусні екскурсії, проживання (2 ночі у Львові і 3 в Яремче), сніданки й обіди у Яремче). Решту кожен витрачав на свій розсуд. Про харчування загалом треба було попіклуватись окремо.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

21.06.2018 13:05
Переглядів: 1474
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.