Голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко відзвітував напередодні 100 днів роботи

Вчасний початок опалювального сезону у Смілі, збільшення обсягів ремонтних робіт на дорогах, розвиток медицини та постійний контроль об’єктів будівництва. Про ці та інші справи розповів голова Черкаської обласної державної адміністрації Ігор Шевченко за майже 100 днів своєї роботи. Зі свого боку він також розповів про те, реалізація яких перспективних планів чекає на Черкаську область вже найближчим часом. Про це повідомляє .

На думку голови Черкаської ОДА, чи не найбільшим успіхом можна вважати те, що загрозливу ситуацію із початком опалювального сезону у Смілі вдалося попередити. Тому місто без проблем увійде в опалювальний сезон вчасно:

– Жодного року це місто не входило в опалювальний сезон без якихось певних проблем. Вважаю, що дуже своєчасно було порушено це питання. Нещодавно ми отримали рішення Кабінету Міністрів України, яким Смілі на ліквідацію цієї ситуації було виділено 15,5 млн грн. Це був складний і тривалий процес спільних переговорів. Маємо надію, що у Смілі все відбуватиметься своєчасно і опалювальний сезон почнеться якісно.

Черкаським довгобудом називали і драматичний театр, який 2015-му постраждав під час пожежі. Темпи виконання робіт пришвидшилися, тож приміщення обіцяють здати в експлуатацію вже в середині грудня.

Вважає, що великих зрушень за час роботи було досягнуто щодо пришвидшення ремонтних робіт на дорогах Черкаської області:

– На вересень взагалі було складно прогнозувати і кошти, і хід роботи. Планували збільшити обсяг ремонтних робіт з 40 % до 70 % максимально. Постійні збори, виїзди на місця робіт і зміна алгоритму дій призвели до того, що наразі обсяг виконаних робіт становить 90 %.

Має великі сподівання очільник області і на те, що аеропорт у Черкасах все ж запрацює. Наразі він є, чи не одним із найпроблемніших об’єктів:

– Одним із завдань є реконструкція аеропорту, зокрема злітно-посадкової смуги. Подальший його розвиток неможливий, тому що жоден з інвесторів не вважає аеропорт привабливим, якщо у нього навіть немає злітно-посадкової смуги. Дуже непросто давався і дається цей об’єкт. Але ремонт на вербальній стадії. Зараз вже йде мова про нанесення розмітки. Маємо різні стратегічні проєкти щодо розвитку аеропорту: напрямки пасажирських та вантажних перевезень

Голова Черкаської ОДА наголосив, що наразі в Україні триває медична реформа, якій потрібно приділяти належну увагу. Міністерство охорони здоров’я, яке відповідає за її розробку та впровадження, декларує, що метою є підвищення якості медичних послуг, які отримують пацієнти, та забезпечення гідної заробітної плати для лікарів. Також усі ці зміни потребують фінансового забезпечення.

– Нам у спадок передали будівництво амбулаторій. Процес затягнувся із різних причин, десь недопрацювало Казначейство, десь підрядники, десь органи місцевого самоврядування. Але процес триває, частину амбулаторій запустимо вже цього року. Так само забезпечуємо транспортом. Уже було закуплено 23 автомобілі, ще проведений тендер на 31 авто.

Варто наголосити і на тому, що вже найближчим часом у Черкасах будуть зроблені перші операції з трансплантації кісткового мозку. Відповідний Центр відкриють до кінця року, там вже закуплене обладнання та завершується ремонт приміщень.

Також у планах очільника області Ігоря Шевченка є побудови диспетчерської обласного центру екстреної медичної допомоги на вулиці Корольова, 15. Лише цього року вдалося налагодити діалог із депутатським корпусом Черкаської міськради та виділити земельну ділянку для будівництва.

Не залишаються поза увагою і проблеми, які стосуються екології області. Зокрема створена робоча група за участі громадськості, яка досліджує вплив діяльності компаній МХП на довкілля. Адже голова ОДА отримував чимало сарг від черкащан. За результатами першого засідання у Канівському та Черкаському районах були відібрані проби води, грунту та атмосферного повітря. Результати дослідження обговорять на наступному засіданні та

Окремо очільник області зупинився на залученні інвестицій та налагодженні контактів із міжнародними партнерами. Наприклад, компанія «APTIV» запланували відкрити підприємство з випуску автомобільних комплектуючих в м. Черкаси. Уже до нового року хочуть запустити 200 робочих місць, згодом розширити виробництво до 2 тисяч робочих місць.

– У Житомирі на форумі за участі 2 Президентів підписано Угоду між Черкаською ОДА та Вітебським обласним виконавчим комітетом Республіки Білорусь. Контактуємо та вже домовились про приїзд білорусів на Черкащину. Провели зустріч із делегацією Злінського Краю Чеської Республіки, обговорили майбутні напрямки співпраці в сфері медицини, освіти.

У відповідь на питання журналістів Ігор Шевченко розповів про відбір кандидатів на голів РДА.

– Усі кандидати проходили через систему ЛІФТ. На сьогодні вже всі 20 кандидатів на 20 районів області після попередніх перевірок пройшли співбесіду зі мною. Далі – затвердження в Офісі Президента. Тож сподіваємося, що райони скоро будуть із керівниками.

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.