Церковне свято 4 січня – що відзначають християни, перелік традицій і заборон

Яке православне свято сьогодні рекомендує відзначити церква – читайте на УНІАН.

Свята Анастасія народилася в Римі, її мати була таємницею християнкою і доручила виховання дочки святому Хрисогону. Анастасія шанувала церкву і була благочестивою, але після смерті матері батько без попиту видав її заміж за язичника. Для того, щоб не порушувати дану обітницю дівства, дівчина постійно посилалася на хворобу і зберігала чистоту.

У ті часи християн ув’язнювали в темниці, Анастасія таємно відвідувала їх, годувала, давала одяг і втішала. Коли чоловік її помер, весь спадок дівчина віддала на благодійність. Подорослішавши, вирушила в мандри, щоб допомагати нужденним по всьому світу. Анастасія рятувала людей від уз страху і відчаю, тому її прозвали Узорішительницею.

Цар Діоклетіан дізнався про вчинки святої і викликав її до себе, віддавши язичницьким жерцям, щоб вони змусили дівчину відмовитися від Господа. Анастасія прийняла муки, але незабаром Господь звільнив її і вона продовжила свої благодійні вчинки.

Пізніше Анастасію все-таки зловили, ув’язнили в темницю і, не зумівши втопити на кораблі, розтягнули на хресті. На честь пам’яті святої сьогодні відзначається народне свято 4 січня – Настасьїн день.

Прикмети 4 січня

Народні прикмети сьогодні / фото УНІАН, Денис Прядко

  • на заході небо чисте – завтра буде сонячний і ясний день;
  • яка погода на Анастасію, такою вона і виявиться в жовтні;
  • бурульки на дахах будинків – до врожайного року;
  • хмари пливуть проти вітру – найближчим часом піде сніг.

Що сьогодні не можна робити

Наші предки вірили, що в цей день не варто ходити по дому босоніж, інакше можна накликати на себе злидні. Також не рекомендується проколювати вуха. Якщо порушити заборону, то рани будуть довго гоїтися. Як і в будь-який інший церковне свято, 4 січня не можна сваритися і пліткувати.

Що можна робити 4 січня

Слов’яни в цей день діставали зі своїх скринь вишиванки з орнаментами і вчили дівчат рукодільничати. Вагітні вишивали собі оберегові полотна, які повинні були допомогти при пологах. Також 4 січня було прийнято їсти пісну кашу – вважалося, що за допомогою неї дівчина забезпечить здоров’я і собі, і малюкові.

unian.ua

04.01.2022 09:01
Переглядів: 518
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.