«Черкаси чинитимуть опір і дуже серйозно». Інтерв'ю мера міста про Зеленського, Тищенка, поліцію, СБУ та карантин - Вісті Черкащини

«Черкаси чинитимуть опір і дуже серйозно». Інтерв’ю мера міста про Зеленського, Тищенка, поліцію, СБУ та карантин

Першого травня міський голова Черкас Анатолій Бондаренко пом’якшив умови карантину у місті. Мер дозволив роботу непродовольчих магазинів, відкрив літні майданчики ресторанів та ринки. Після цього міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і президент Володимир Зеленський розкритикували рішення міської влади Черкас. Згодом, поліція викликала мера Черкас на допит.

Повідомляє Громадське

Журналістка hromadske Тетяна Безрук поговорила із Анатолієм Бондаренком про відкриті ринки у місті, звернення Зеленського, телефонні розмови із СБУ та співпрацю із головою державної обласної адміністрації в Черкаській області.

Чому ви вирішили відкрити ринки? До вас зверталися підприємці?

Зверталися не підприємці, а жителі міста. Ринки вже в нас і Кабінет Міністрів відкрив. Жителі Черкас не розуміють, чому вони можуть ходити у супермаркети, але не можуть на ринки та на відкриті майданчики, де дотримуються всіх санітарних вимог.

Ви розуміли, що на вас можуть тиснути через це?

Звісно. Але хтось же повинен сказати, що у нас можуть працювати тільки ресторани «Слуг народу», а не можуть — кафе дрібних підприємців.

Як думаєте, чому на мера Черкас і президент, і поліція звернули увагу, а на нардепа Миколу Тищенка ні? (Bihus.info опублікувало розслідування про те, як до ресторану «Велюр» Тищенка попри карантин приходять відвідувачі).

Бо Тищенко ж — «слуга народу», він же неприкосновенний у нас. Він же у президентській фракції. А мера Черкас можна давити, топити, бо він же в опозиції до президента.

Ви зараз в опозиції до Володимира Зеленського?

Я зараз, зрозуміло що, знаходжусь в опозиції не так, як до президента, а як до його дій і до таких народних депутатів, як Тищенко і всіх інших, які просто спаплюжили парламентаризм в Україні.

Вам не дзвонив Арсен Аваков чи хтось із місцевої поліції?

Ні (Аваков не дзвонив — ред.). Вчора (1 травня — ред.) на засіданні комісії я бачив місцевого начальника поліції. Особисто мені ніхто не дзвонив.

А з начальником поліції говорили?

Так. Він запитав: «Ви прийняли рішення»? Кажу: «Прийняли». Бо я не бачу різниці між «Епіцентром» (за словами Анатолія Бондаренка, гіпермаркет «Епіцентр» працював у Черкасах впродовж всього карантину — ред.) і невеличким будівельним магазином. Щоб розгрузити велику кількість людей, які приходять в «епіцентри», вони повинні ходити в маленькі магазинчики, щоб дотримуватися санітарних вимог. Поясніть мені чим відрізняється ресторан «Велюр» від маленького кафе?

Із головою черкаської поліції ви спілкувалися до того, як вам вручили повістку на допит?

До того.

Будете йти на допит?

Буду. А відповідати буду після Миколи Тищенка.

Ви записали звернення про ситуацію із поліцією та відкритими ринками. В ньому ви говорили про СБУ. Що ви мали на увазі?

Начальник СБУ — у мене «червоний телефон» від нього був. Він просив мене скасувати рішення, казав, що буде тиск і справи, і все інше.

Це начальник СБУ в Черкасах? Коли ви із ним розмовляли?

Так, вчора зранку (1 травня — ред.).

А із президентом у вас була розмова?

Ні. Я дякую йому за звернення. Я ж казав, я думав він звернення передасть народному депутату Тищенку, а він передав мені. Тільки окрім звернення хотілося б, щоб закон діяв один для всіх в Україні.

Ви не боїтеся зараз за себе та свою сім’ю?

Я можу покладатися тільки на жителів Черкас та громадян України.

Які у вас зараз стосунки із головою Черкаської ОДА? Ви співпрацюєте у питаннях протидії коронавірусу?

Холодно-ділові.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Вони були завжди такими чи із початком карантину?

Завжди. Тому що людина не місцева, не розбирається у місцевій політиці, не компетентна. Напевно треба рік прожити, щоб розбиратися, що таке Черкаська область. Плюс на жаль дуже слабкий, як управлінець.

А коли карантин почався, співпрацювали?

Ми нормально спілкувалися і співпрацювали. І все робили. І я скажу, що він і сам давно казав, що цей карантин неправильний, потрібно його пом’якшувати. І це всі розуміють, що не може бути подвійні стандарти в країні.

Ви дивились кіно про анексію Криму та військовий корабель «Черкаси»? Бо вас зараз порівнюють із капітаном того корабля.

Я знаю особисто екіпаж корабля — всіх моряків і капітана. Вони презентували цей фільм у нас в Черкасах, прем’єра була.

То Черкаси знову чинитимуть спротив?

Так, будуть і дуже серйозно.

 

03.05.2020 23:29
Переглядів: 476
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.