Черкащину хочуть поділити на 4 госпітальні округи

Минулого тижня у Звенигородці відбулась зустріч головних лікарів та очільників Звенигородсьго, Лисянського, Катеринопільського, Шполянського, Городищенського районів із головою обласної ради Олександром Вельбівцем і начальником Управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Михайлом Лобасом. Метою зустрічі було обговорення проблеми створення госпітальних округів.

Олександр Вельбівець розповів присутнім, що після численних консультацій та суперечок обласне керівництво вирішило, що на Черкащині найоптимальніше створити 4 госпітальні округи – Лівобережний (з центром у Золотоноші), Черкаський, Центральний (з центром у Звенигородці) та Західний (з центром в Умані).

“Попередньо планувалось зробити три округи (без Звенигородського), але, зваживши на інтереси громадян, відстань, яку довелося б долати мешканцям віддалених районів до Умані, Сміли або Черкас, ми вирішили запропонувати на розгляд Міністерства охорони здоров’я та Мінрегіонбуд України 4 госпітальні округи”, ─ зазначив очільник обласної ради. Він закликав керівників районів пригасити амбіції і діяти винятково в інтересах громадян.

Михайло Лобас підтримав цю позицію, наголосивши, що українська медицина давно потребує реформ, більш злагодженого і раціонального використання коштів та ресурсів:

“У багатьох районних лікарнях немає новітнього обладнання, зате на утримання порожніх палат витрачаються великі кошти. Крім того, необхідно переглянути функції швидкої допомоги, яка основну частину часу курсує за викликами, які б мали обслуговувати сімейні лікарі. Це не нормально, коли замість того, щоб рятувати життя, швидка розвозить пігулки від нежиттю та простої ангіни”.

Лобас зауважив, що, попри медичну реформу, усі медичні заклади буде збережено, але оснащення та функції госпітального центру будуть на порядок вищі.

Після виступів головних лікарів звенигородської, городищенської, лисянської лікарень медики та управлінці у цілому підтримали пропозицію обласного керівництва про поділ Черкащини на 4 госпітальні округи.

Однак відкритими залишились питання, які хоч і перебувають поза межами медичної компетенції, але можуть суттєво вплинути на якість медичного обслуговування – стан доріг та автобусне сполучення між госпітальними центрами та прикріпленими до них населеними пунктами. Усі присутні висловили сподівання, що це питання найближчими роками буде вирішено.

Головний лікар катеринопільської лікарні Людмила Борецька теж підтримує медичну реформу:

“Ми задоволені, насамперед, що центр госпітального округу буде у Звенигородці, а не в Умані, адже це до нас набагато ближче. Окрім госпітального центру (лікарні інтенсивного лікування ІІ рівня, де здійснюватимуть гемодіаліз та інші складні процедури) в окрузі буде ще 2 лікарні інтенсивного лікування І рівня (Шпола, Городище), які матимуть трохи менше підрозділів, а також лікарні планового лікування – Катеринопіль, Ватутіне, Лисянка, Корсунь-Шевченківський, де здійснюватиметься планове лікування хворих. Окрім того, на базі нашої лікарні буде відділення екстреної медичної допомоги, що підпорядковуватиметься Звенигородці. Дуже сподіваємось, що реформи запрацюють і все буде налагоджено. Зміни завжди сприймаються із застереженням, але прогресу без змін не буває”.

Зауважимо, що Городище ще поки визначається, до якого йому округу краще належати. А Тальне виявило бажання увійти в уманський госпітальний округ. Слід зазначити, що остаточне затвердження кількості та структури госпітальних округів буде здійснюватись у Києві.

Детальніше про реформу медицини читайте в наступному нашому номері.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

26.01.2017 12:56
Переглядів: 1567
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.