Черкащанину повернули слух за допомогою яйця

Жителю міста Кам’янка на Черкащині 51-річному Григорієві Шокодьку після втрати вушної перетинки відновили слух у райлікарні, інформує Gazeta.ua.

— Я багато років працюю в Києві на будівництві, — каже Григорій Шокодько. — Сім’я живе в Кам’янці. Подався на заробітки, бо свого часу вчив дочку в інституті, зараз син закінчує університет. Удома грошей, щоб навчати дітей, не заробиш. Коли два роки тому почався Майдан, вихідними їздив туди.

Як ударили морози, у Григорія заболіло вухо.

— Сподівався, що з часом минеться. Але за тиждень стало нестерпно, — згадує. — Залишив роботу та й подався лікуватися додому. Коли прийшов до райлікарні, кожні півгодини міняв закривавлені тампони з вати. Отоларинголог Павло Дячук як оглянув, крикнув: “Як можна було допустити, що згнила вушна перетинка!” Почалося тривале лікування. Про те, що чути — вже й мови не було, — треба було рятувати голову. Гній міг потрапити в мозок.

За деякий час Григорій оглух на одне вухо. Запитав у медика, чи має шанси відновити слух.

— Лікар сказав — колись в інституті професор учив, що теоретично

можна замість перетинки прилаштувати плівку з яйця.

Ту, що під шкаралупою. Запропонував спробувати. Мовляв, ризику немає, а шанс є.

Наступного дня Григорій Шокодько взяв удома свіжі яйця і пішов до лікарні рятувати слух.

— Витягли з-під шкаралупи шматочок плівки, і Павло Дячук довго прилаштовував його в моєму вусі. Насамкінець заклав тампон і наказав берегтися. Навіть не говорити голосно, щоб нічого не порушити. Раз на кілька днів я приходив до лікаря на процедури.

За кілька тижнів після операції відчув — трохи чує хворим вухом. Щодня слух у Григорія Шокодька покращувався.

Його історія вразила столичних лікарів.

— Із братами з церкви я допомагав київським лікарям, — згадує Шокодько. — Одному з них розповів свою історію. А той давай оглядати моє вухо. Придивлявся довго та й каже:

“Ідеальна робота. Слух відновився на 60 відсотків”.

— Це пластика барабанної перетинки, — каже отоларинголог 55-річний Микола Ковальчук із Черкас. — Років з 10 тому я теж проводив таку. Пацієнта садять перед лампою. Із яйця вирізають невеличкий шматок плівки й закладають ним дірку в барабанній перетинці. Під цією плівкою вона заростає, а та відшаровується. Звісно, роблять це по-свіжому. Якщо пацієнтові провести процедуру за рік — нічого відновити і приростити не вдасться.

Операція дозволяє повністю ­відновити слух, якщо не пошкоджені слухові кісточки. Вони передають звук до внутрішнього вуха. У разі пошкодження кісточок, потрібен другий етап хірургічного лікування, зокрема їхня реконструкція.

16.05.2016 18:46
Переглядів: 637
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.