4 села Черкаської області визнані найкомфортнішими для життя людей

🔺Драбівці Золотоніського району.
🔺Мельники Чигиринського району.
🔺Криві Коліна Тальнівського району.
🔺Прохорівка Канівського району.

Всеукраїнське видання “Сучасне українське село” працює над Рейтингом комфортності і сталого розвитку малих та середніх сіл в різних областях України.
▪️ Основними показниками для рейтингу обрано: стан дорожнього покриття, інфраструктура (школи, дитячі садочки, заклади охорони здоров’я, пошта та зв’язок, магазини), економічна складова та сталий розвиток.
З десятків сіл Черкаської області, які вивчалися редакцією, було обрано 4 села, в яких вищезгадані показники відповідають нормам і за яких село успішно розвиватиметься.
🔺 Драбівці Золотоніського району.
Село, молодь з якого не хоче їхати до міста. Тут створили Молодіжну раду «Майбутнє Драбівець», яка є основним натхненником змін у селі. За ініціативи молоді в Драбівцях відкрили тренажерну залу, спільно розчистили і облагородили захаращений парк. Сільрада на підтримку ініціатив викупила приміщення колишнього бару, в якому Молодіжна рада відкриває коворкінг, кафе та дитячу кімнату. Зараз в селі працює школа, дитячий садок, лікарська амбулаторія, Будинок культури, 4 магазини. У селі знаходиться дерев’яна Свято-Троїцька церква XVIII століття – пам’ятка національного значення. За сприяння сільської ради, у партнерстві з боку громадської організації, допомоги бізнесу (ТОВ «Баришівська зернова компанія») та простих жителів, успішно втілюються в життя проєкти, що роблять Драбівці привабливим місцем для проживання.
🔺 Мельники Чигиринського району.
Мельниками дуже приємно гуляти – скрізь квіти, доглянуті газони і садочки. Дорожньому покриттю у селі можуть позаздрити навіть Черкаси. Є своя школа та дитячий садочок. Благоустроєм селища щодня займається комунальна бригада від місцевої агрофірми. До речі, завдяки їй відремонтовано дорожнє покриття, збудована церква, триває реконструкція Мельниківської амбулаторії. У плані дозвілля працює досить симпатичне нове кафе, клуб та 6 магазинів. У Мельниках функціонують 4 фермерські господарства, тож, працювати і розвиватись можливість є.
🔺 Криві Коліна Тальнівського району.
Селище знаходиться у мальовничій долині та нагадує невеличке містечко. На території діє сучасна, нещодавно відремонтована школа, де є новий спортивний зал та танцювальний клас. Працює дитячий садочок та спортивні майданчики. Освіта у селі функціонує на належному рівні в тому числі завдяки ініціативам місцевої влади та за рахунок меценатських коштів великого агропідприємства, розташованого в селі. Є Центр освіти, духовності та дозвілля. Село повністю газифіковане, є вуличне освітлення. Побудований храм Воскресіння Христового. Місцевий ФАП має найсучасніше обладнання та власний стоматологічний кабінет. Також у селі працює аптека. До селища легко дістатися, адже 4 рази на день курсує автобус за маршрутом «Криві Коліна-Тальне-Умань».
🔺 Прохорівка Канівського району.
Мальовниче село знаходиться між Дніпром та сосновим лісом. Через гарну екологію та відносну близькість до Києва воно дуже полюбилась жителям столиці як місце для відпочинку. На нашу думку має потенціал для розвитку. Тут є безліч історичних пам’яток. Як то, парк садиби Максимовичів, де часто бував Гоголь. Багата історична спадщина села дає можлівість заробляти кошти на туризмі. Інфраструктура села розвивається доволі стрімко, є багато нових баз відпочинку, пляжів, магазини, кафе, ідальня. Також на базах розміщені сучасні ресторани. Вулиці селища газифіковано. Основна спортивна інфраструктура – футбольні, волейбольні, баскетбольні поля, які знаходяться на території баз відпочинку.
✔️ Як бачимо, запорука успішного розвитку сіл – місцеві господарники, зацікавлені не у прибутках, а в розвитку своїх громад. Вкладаючи кошти у створення робочих місць та інфраструктуру, вони продовжують будувати європейський рівень життя у себе на Батьківщині.

04.08.2020 11:13
Переглядів: 27135
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.