155 років тому Шевченка перепоховали в Каневі. Керівництво держави цьогорічні заходи проігнорувало

Сьогодні в Каневі вшановують пам’ять українського генія Тараса Шевченка – у ці дні 155 років тому поет остаточно “повернувся” в Україну. Роковини перепоховання Кобзаря традиційно вшанували пішою ходою від Успенського собору до Чернечої гори – останнього місця спочинку Шевченка. Участь у ході взяла місцева влада, політичні партії, громадські організації.

За сумною традицією, ніхто із керівництва держави – ні Президент, ні прем’єр-міністр, ні голова Верховної Ради – не долучилися до “Шевченкових днів” у Каневі. Влада, яка прийшла у 2014 році після Революції Гідності на хвилі патріотизму, вже втретє ігнорує ідеологічного батька українців. Більше того, жоден із міністрів не побував на заході.

Натомість на урочистостях головними “шевченкознавцями” виступили керівники Черкаської області і нардеп В.Голуб. Голова обласної ради Олександр Вельбівець проінформував присутніх про 150-у річницю перепоховання поета (тоді як цьогоріч відзначаємо 155-у). Натомість нардеп В.Голуб, намагаючись продемонструвати знання шкільної програми, навіть не зміг згадати останніх рядків Шевченкового “Заповіту” – “…і врадою злою кров’ю волю окоропіте”…

Рідна Черкащина

22.05.2016 18:24
Переглядів: 1653
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.