Тальнівські аграрії разом з очільником області та парламентарями говорили про землю, яка обробляється нелегально

Минулої п’ятниці в Умані провели засідання круглого столу «Актуальні агроподаткові та земельні питання». Учасниками та доповідачами цього зібрання були представники міністерств, парламенту, місцевої влади, українських та міжнародних організацій: радник першого заступника голови ВРУ Олена Київець, заступниця міністра фінансів Світлана Воробей, голова ВАР Андрій Дикун, заступниця голови ВАР, експерт з питань податкової політики Ольга Богданова, Голова Черкаської облдержадміністрації Роман Боднар. Серед запрошених – аграрії з усієї Черкащини та інших областей України: Косенюк Олександр Володимирович ПОП «Соколівка», Новицький Ігор Валерійович ТОВ «Урочище Журавське», Мовчан Володимир Петрович ТОВ «Урочище Журавське», Васильченко Олексій Миколайович СТОВ «АФ Маяк», Ляшенко Юрій Васильович, Ляшенко Тетяна Юріївна СПОП «Відродження», Козлов Станіслав Володимирович ПСП «Глорія», Осадчий Володимир Олексійович ФГ «АФ Базис», Гордій Микола Васильович ТОВ «УТК», Войченко Сергій Михайлович КСП «Родниківка», Шевчук Людмила Станіславівна ПП «Лювайс», Кейс Хусінха ТОВ «Кищенці», Шатайло Юрій Григорович ФГ «Вікторія», Крохмаль Андрій Аркадійович ФГ «Ладіс», Полонський Іван Петрович ФГ «Теолинське».

«Із понад 33 млн га с/г землі, які сьогодні в Україні обробляються – це без врахування окупованого Криму та тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, – понад 13,2 млн га обробляються повністю в чорну. І найстрашніше те, що кількість землі, яка обробляється нелегально, з кожним роком збільшується і з цим треба боротись», – зазначив голова ВАР Андрій Дикун.

Наразі у Верховній Раді розглядається три законопроєкти – №3131, №3131-1 та №3131-2 – які покликані вивести агросектор із тіні. Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики рекомендував парламенту до прийняття основний законопроєкт №3131 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції».

Заступниця міністра фінансів Світлана Воробей наголосила, що міністерство офіційно підтримало усі три законопроєкти, оскільки вони спрямовані на боротьбу із використанням необлікованої землі, на якій вирощується сільськогосподарська продукція.

«Разом з тим, з усіх трьох законопроєктів Мініфін надав перевагу базовому законопроєкту – №3131, бо він найбільше вирішує питання навантаження на 1 га, незалежно від обсягів підприємства. Земля повинна ефективно використовуватись всіма господарями і держава повинна отримувати від цього певний розмір податків. Це стимулюватиме власників паїв, які здають свою землю в оренду нелегально, оформлювати прозорі відносини з орендарями власників паїв, які здають свою землю в оренду нелегально. Це стимулюватиме до легальної роботи ті господарства, які продають продукцію за готівку і не сплачують податки, викривлюючи таким чином конкурентне середовище», – зазначила Світлана Воробей.

Заступниця голови ВАР, експерт з питань податкової політики, практикуючий сертифікований аудитор, партнер компанії Crowe Erfolg Ukraine та Crowe A&A Ukraine (член Crowe Global) Ольга Богданова наголосила, що законопроєкт 3131 – є революційним для аграрної галузі.

«Зараз у нас 40-50% обігу сільгосппродукції знаходиться в тіні. Саме цей законопроєкт передбачає мінімальне податкове навантаження на всіх – від користувача, фізичної особи, – до орендаря, юридичної особи. Тому саме цей законопроєкт буде проривним, який змінить правила гри в агросекторі. Завдяки йому будуть наповнюватись місцеві бюджети, адже податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) сплачується за місцем розташування земельної ділянки», – наголосила Ольга Богданова.

Окрему увагу приділили питанню оподаткування сімейних фермерських господарств. Радник першого заступника голови ВРУ Олена Київець ознайомила присутніх із варіантами оподаткування для такої форми господарювання.

Голова Черкаської облдержадміністрації Роман Боднар відзначив важливість заходу, який ініціювала Всеукраїнська Аграрна Рада:

«Дані законодавчі ініціативи, які ви вже не один місяць обговорюєте, можуть вплинути на ефективність аграрного сектору та на наповненість місцевих бюджетів. У нас велика частина і обласного, і місцевих бюджетів складає плата за землю і ПДФО від використання земельних паїв. Якщо сьогодні в дискусії буде знайдений консенсус, а потім – і у Верховній Раді, то дані рішення дадуть змогу швидкими темпами розвивати аграрний сектор і, найголовніше, підвищувати ефективність та створювати додану вартість у регіоні» – зазначив Роман Боднар.

Законопроєкт №3131 може бути розглянутий Верховною Радою уже в липні цього року.

Марина КАМІНСЬКА

30.06.2020 13:11
Переглядів: 2222
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.