З’явилися нові подробиці скандалу зі священником Московського патріархату з Лисянки

фото з інтернету

У Лисянці, що на Черкащині, на священнослужителя Московського патріархату поліція виписала протокол за порушення протиепідеміологічних заходів. На свято Великодня той нібито впустив у церкву понад 10 осіб. Закон зараз це забороняє. Свідки кажуть, у храмі могло бути до сотні осіб.

  • Я особисто за цим спостерігав. Людей було дуже багато, – розповідає член виконкому селищної ради. Прізвища просить не називати. – Церква належить до Московського патріархату. Коли приїхали правоохоронці й застали натовп парафіян, почали складати протокол. Отець Ілля не кричав на них, але зачитував молитви та згадував у них поліцію. Молився за їхнє здоров’я. Але так, наче знущався. Серед відвідувачів був колишній голова Черкаської облради Вельбівець. Сварився з правоохоронцями. Казав, їхні дії незаконні й що він «навчить працювати» їх. Трохи згодом заспокоїлося все.

Начальник місцевої поліції коментувати ситуацію навідріз відмовився. Олександр Вельбівець, який був свідком в той ранок, дивується діям правоохоронних органів.

  • Я був учасником подій. Мені цікаво, де вони побачили порушення, – обурюється політик. – Всі парафіяни та священнослужитель діяли на вимогу поліції. Тобто, їм вказували, як стояти і де. Це виконувалося. А потім виявилося, що складено протокол. Більше того, на моє здивування працівники поліції самі підходили до помазання. Були у формі.

Вельбівець запевняє, що з самого початку не знав, на кого конкретно був складений протокол. Вважає його незаконними. Пізніше з’ясувалося, що порушником визнали помічника настоятеля храму.

  • Кримінальну справу порушили на старосту церкви, – пояснює чиновник. – Я маю документ від голови райдержадміністрації до заступника священника. Перший просить дати пояснення щодо недотримання карантинних заходів під час богослужіння у Свято-Михайлівському храмі. Але він мав право у вихідний день бути на церковному служінні й прислужувати батюшці як староста. Він не є відповідальним за виконання чи контроль якихось карантинних заходів. Разом з тим збираються матеріали, аби його покарати.

Сам настоятель від коментарів відмовився. Поліція склала протокол за статтею щодо порушення правил карантину людей. Справу направили до суду. Винуватець може сплатити 17 тисяч штрафу.

Сергій РАДЧЕНКО

29.04.2020 11:37
Переглядів: 3088
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.