Жителі Дібрівки, що на Лисянщині, просять врятувати єдину в селі водойму - Вісті Черкащини

Жителі Дібрівки, що на Лисянщині, просять врятувати єдину в селі водойму

фото тематичне

«Ставок у селі Дібрівка перетворився на лихо для місцевих селян. Це болото, яке є розплідником вужів, комах, змій, лисиць. Гниття відходів рослинності та цвітіння призводить до страшенного смороду. Зникнення води у ставку ставить під загрозу обміління криниць і тягне за собою непередбачувані наслідки в майбутньому. Тому ми стукаємо ось уже два роки в усі владні кабінети у сприянні очищення єдиної в селі водойми», – розповів один з сільських активістів Віталій Слинько. Він мешкає в Києві, але часто буває на своїй малій батьківщині, і, зізнається, щоразу серце кров’ю обливається, коли бачить, як через байдужість місцевих керівників зникають ставки, вулиці, на яких ніколи не було твердого покриття, заростають хащами. Тому чоловік зібрав ініціативну групу з числа небайдужих дібрівчан, які поставили за мету не лише врятувати окрасу села – ставок, а й в цілому село від занепаду.

Торік в селі, після колективного листа дібрівчан до райдержадміністрації, побувала робоча група, яка обмежилася лише рекомендацією громаді звернутися до місцевих орендарів землі, підприємців для виділення коштів для поглиблення водойми. Зі слів старости села Івана Невмиваного проблема із ставком існує давно. З 2008 по 2012 роки він був повністю сухим. Тоді ж було проведене часткове очищення та поглиблення дна водойми. Після цих робіт рівень води тримався на рівні 4 метрів, а потім знову впав.

Після входження Дібрівки до Лисянської територіальної громади його жителі днями знову порушили питання по врятуванню ставка, написавши заяву на ім’я голови громади Анатолія Проценка з вимогою створити  робочу групу та затвердити план дій, скласти фінансовий кошторис очищення водойми. Зі свого боку дібрівчани готові внести в це свою частку, організувавши збір коштів.

Іван СМОЛІЙ

03.03.2021 10:58
Переглядів: 723
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.