Жінка з Лисянки полюбляє полювати за бджолиними роями

У кожної людини має бути справа, як то кажуть, для душі. І у кожного вона своя. Для одного це риболовля, інший любить проводити час за кермом, комусь подобається вовтузится з дітьми, а комусь розводити бджіл. Світлана Гребеннікова з Лисянки на Черкащині – це той рідкісний випадок, коли багатогранність захоплень та інтересів в людині гармонійно доповнюють одне одного. Молода жінка – багатодітна мама, яка вправно водить автомобіль, рибалить і пасічникує. Крім того вона ще й успішний керівник – начальник Лисянського управління Держпродспоживслужби.

Світлана – не професійний бджоляр, але займається цією справою, як і усім в цьому житті, дуже вибагливо, вкладаючи всю душу і проводячи біля бджіл кожну вільну хвилинку. Можливо, тому вони її рідко жалять.

–Все сталося якось само собою, – поділилася вона. – У дитинстві допомагала батькові поратися біля бджіл. Навіть не думала, що колись доведеться самій поратися біля цих працьовитих комах. Але коли після невиліковної хвороби помер тато, довелося взяти над ними опіку. Три брати з різних причин відмовилися займатися пасікою. У мене ж не було необхідних для цього знань, тому читала спеціальну літературу, спілкувалася з іншими пасічниками, шукала поради в Інтернеті. Адже, якщо ви хочете утримувати пасіку, маєте все знати про бджіл – від біологічних особливостей цієї комах до методів догляду і утримання.

Улюблене заняття Світлани – полювання за бджолиними роями (на знімку). Справа небезпечна і трудомістка. Однак, коли тут проявити сміливість та кмітливість, можна домогтися результату. Рій може зачепитися за колоду, облюбувати старе дупло, сісти на вершині дерева. Як їх звідтіля зняти, у кожного пасічника свій секрет.

–Зміни в кормовій базі бджільництва сьогодні не дуже радують, – бідкається Світлана Миколаївна. – Повністю зникла з полів конюшина, фацелія, рідкістю стала люцерна та гречка. Багато сіють соняшнику. Але цей мед мало хто любить, бо дуже швидко кристалізується. Треба вирощувати медоносні культури. Кожного року ми говоримо про масову загибель бджіл через порушення землекористувачами правил використання пестицидів та агрохімікатів, але це питання досі не врегульоване. Тож пасічникам сьогодні не з медом.

Іван СМОЛІЙ

Читайте також: Випускники Тальнівського ліцею зібрали кошти, аби підтримати захисників

Читайте нас також в Telegram!

 

11.07.2022 15:47
Переглядів: 1537
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.