Як живе Лисянщина у карантинному режимі - Вісті Черкащини

Як живе Лисянщина у карантинному режимі

На знімку: перевірка масочного режиму на ринку

«Ситуація з коронавірусом ускладнюється – якщо нічого не робити, то у лікарнях не буде місць навіть у коридорах. Але повного локдауну економіка України не витримає», – вважає прем’єр Денис Шмигаль.Він назвав карантин вихідного дня збалансованим варіантом. При цьому визнав, що такі обмеження будуть болісними для бізнесу. Пообіцяв, що уряд «підставить плече» у вигляді компенсацій частини зарплат через простої виробництва, а також програми доступних кредитів.

«Коли це буде, як це працюватиме, нікому не відомо. Але ми живемо в реальному часі, і мені потрібно знати, чим я завтра заплачу людям. Адже левова частка наших доходів припадає на вихідні дні», – прокоментував власник магазину «Копійка» Сергій Байрак. Йому, як і іншим підприємцям, які торгують товарами непродовольчої групи, власникам кафе, такі карантини, кажуть вони, призведуть до скорочення працівників а то й закриття бізнесу.

Хоч і непопулярне рішення уряду, але його потрібно виконувати. Тому вже самого суботнього ранку на лисянський ринок, де жваво йшла торгівля всіма групами товарів, подекуди виникали черги, де не всі покупці дотримувалися масочного режиму, завітали представники поліції й Держ продспоживслужби. Як пояснила, її начальник Світлана Гребеннікова, такий візити є радше попереджувальною, профілактичною перевіркою стану дотримання карантинних  заходів. Але ближче до обіду продавців промислових товарів на ринку вже не було.

Тема карантину вихідного дня не вщухала в розмовах і у будні дні. Скільки людей, стільки й думок. «Якщо держава пішла на те, що навчання проходить в школах, працюють дитячі садки, то немає сенсу говорити про карантин вихідного дня. В школі діти між собою спілкуються, і ймовірність того, що може бути 1-2 дитини з коронавірусом – висока. Є факти, що в сім’ї всі дорослі хворі, а дитина ходить у школу. Ніякий карантин вихідного дня тут не буде ефективним», – з обуренням говорила одна з мам, чия дитина ходить до 2 класу.

Тим часом, як повідомила лікар-епідемілог Марія Галепа, з початку листопада коронавірусом заразилося вже 168 жителів Лисянщини (порівняймо за 10 місяців – 143 випадки). Хвороба, за її словами, стає агресивнішою. Вона вражає вже лише літніх людей, які в зоні ризику, а й дітей. Найпоширеніші вогнища хвороби – місця з найбільшою скупченістю людей – лікарні та школи. За минулий тиждень від корона вірусу померло двоє людей. Селищем поповзли чутки, що Лисянську лікарню, зокрема хірургічне і дитяче відділення, переводять під «ковідну» лікарню. Головний лікар Олександр Ніколюк частково підтвердив цю інформацію, зазначивши, що в планах до 15 грудня забезпечити 100 ліжко-місць для хворих на коронавірус. Тут лікуватимуться хворі з усієї області. Медзаклад готується до цього. Зокрема, днями за кошти районного бюджету було закуплено апарат штучної вентиляції легень вартістю більше 700 тисяч гривень. Ще потрібно 35 концентраторів кисню.

Вкрай важлива для людей є медична допомога, але не менш важливою є духовна підтримка та молитва.

–Двері нашої церкви завжди відкриті для всіх, кожен охочий може прийти й помолитися, отримати духовну підтримку та допомогу, – звернувся до жителів Лисянщини ієрей церкви Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ отець Іван. – Не ігноруймо реальної небезпеки, але й не допускаймо проявів паніки. Діймо відповідально, по-християнськи: піклуючись про безпеку ближніх, як і про власну – дотримуючись безпечної дистанції, використовуючи засоби індивідуального захисту, обмежуючи зайві контакти. У щирій молитві, розумом і серцем проситимемо Божої допомоги й мудрості у боротьбі з цією небезпечною хворобою.

Олександр ЩЕРБАТЮК

28.11.2020 11:30
Переглядів: 1347
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.