Як на Лисяншині щедрували і засівали

13 січня в Лисянській громаді традиційно святкували Маланки або Щедрий вечір. Його відзначали справді щедро: з веселими гуляннями, танцями, переодяганнями та смачним частуванням. На центральній площі селища цього дня відбувся «Різдвяний вертеп», в якому взяли участь самодіяльні аматори сцени з Лисянки, Хижинець та Дашуківки. Дзвінкоголосі колективи дарували усім вітальні щедрівки, бажаючи здоров’я й достатку, добробуту і миру, сімейного затишку й благополуччя. А міні-театр «Весела корчма» Лисянського будинку культури, в образах гоголівських героїв Вакули, Оксани, Чорта додав веселого настрою глядачам. Як ведеться, заступник голови селищної ради Олег Зарудняк та начальник відділу культури, молоді і спорту Тетяна Синицька щедро насипали в їх торбини святкових гостинців.

«Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров’я», – лунало цього дня у ДНЗ «Лисянський ПАЛ». Щедрівники, організовані бібліотекарем навчального закладу Катериною Тихолоз за доброю традицією першим віншували директора ліцею Олександра Яцюка.

У Смільчинській громаді щедрувальники в першу чергу відвідали людей похилого віку, привітали їх і разом заспівали призабуті щедрівки і колядки.

А спозаранку, на свято Василя, хлопці вже ходили у Лисянці по хатах – засівали зерном. Найперше заходили до сусідів, своїх вчителів, родичів. На вулицях чулися побажання: «Сію, вію, посіваю, з Новим роком поздоровляю!». Вважається, що саме чоловік-посівальник принесе вдачу в новому році. Цікаво, що зараз люди в нашому краї все рідше відзначають Старий Новий рік сповна. А от святкування Маланки і Василя стають все більш популярними.

Іван СМОЛІЙ

Читайте також: Катеринопільчани щедрували у Ватутіному

20.01.2022 13:10
Переглядів: 601
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.