Відпустили обвинувачених у жорстокому побитті рибоохоронця

Суд звільнив з-під варти обвинувачених у побитті природохоронців з Лисянки. Причиною стало бюрократичне непорозуміння. Матеріали справи невчасно передали з одного суду до іншого. Нагадаємо, лисянські браконьєри до напівсмерті побили рибоохоронця Олександра Проценка. Інцидент стався 13 лютого близько 1-ої години ночі. Троє молодиків підстерегли чоловіка біля його будинку й накинулися з кийками. Вже у лікарні в Проценка діагностували переломи черепа у 3-ох місцях. Через це потерпілий осліп. Разом з ним був його товариш Юрій Бецьковський, який теж отримав травми. Останній викликав «швидку» й поліцію. Правоохоронці затримали ймовірних нападників наступного дня, проте майже одразу ж відпустили. Через це понад півсотні містян вийшли з протестом під стіни місцевої прокуратури. Лише після мітингу підозрюваних знову взяли під варту.

Прокуратура до цієї справи ставиться халатно, – вважає депутат Лисянської райради Василь Клівак. – Ніхто не знав про ймовірність, що підозрюваних можуть відпустити. Потерпілому та його адвокату нічого не пояснили. Ті стояли, наче у воду опущені. Чекали на документи з іншого суду, але їх так і не прислали. Це й послужило причиною звільнення нападників. Останні досі не визнають провини. Хоча всі знають, що то вони зробили. Зараз намагаємося привернути увагу до цієї події.

Опинившись на волі, дехто з підозрюваних почав переоформлювати своє майно, розповідає сам потерпілий Олександр Проценко.

В мене дружина працює в земельному відділі, то казала, що вони почали переоформлювати будинки, – обурюється чоловік. – Чи то хочуть здаватися жебраками, чи хочуть утекти. Так зробив ще до затримання один із них. Кажуть, десь в Росії вже. Впіймали лише двох. Зараз їх відпустили без будь-яких зобов’язань. Засідання мало відбутися у Смілі. Перед цим їздили в суд Кропивницького. Та звідти справу передали. Ми чекали на документи звідти. В день суду виявилося, що їх досі немає.

Проценко хоче стягнути з кривдників гроші за лікування. Пережив кілька операцій. Досі погано бачить.

Я йтиму до кінця, – переконує постраждалий. – Хочу, аби їх посадили. До того ж вимагаю компенсацію у 200 тисяч гривень. Але вони зараз швиденько повлаштовувалися на роботу, аби потім показати, що нічого не мають. Хоча до цього й дня ніде не працювали.

З моменту повторного затримання підозрювані у побитті Проценка постійно перебували під вартою. До слухання по справі суд досі не дійшов. Були лише попередні засідання. Наступне має відбутися 25 листопада. Під стінами суду лисянські активісти планують влаштувати акцію протесту. Вимагатимуть повернення ймовірних злочинців за ґрати.

Анатолій Бузина

21.10.2019 21:59
Переглядів: 1077
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.