У Лисянку за літературними новинками їдуть навіть з Києва

Згідно зі статистикою, тих, хто читає щодня, нараховується лише 8 відсотків, 38 відсотків – читають раз на місяць, а 35 – не читають взагалі. При цьому 53 відсотки із тих, що прочитали хоча б одну книгу за останній рік, не придбали жодної книжки. Що це сьогодні серйозна проблема – визнають навіть на рівні Міністерства культури, наголошуючи, що треба популяризувати читання в Україні, допомагати книгарням та тим, хто продає українську книжку.

Це дуже сумно, бо означає, що книжка явно не належить до пріоритетних покупок і проведення вільного часу за читанням улюблених авторів стає вже чимось архаїчним. Книжкові магазини закриваються, а в бібліотеках читачів можна порахувати по пальцях однієї руки. Однак, ще все у нас так погано, вважає продавчиня єдиного на Лисянщині книжного магазину «Кобзар» Оксана Даценко.

– Звичайно, порівняно з тим, стільки було в нашому магазині покупців 10 років тому, відколи він працює, це, як кажуть, небо і земля, – згадує вона. – Книги на полицях не залежувалися, розкуповувалися миттєво. Зараз частина наших активних покупців перейшла на електронні книги, але залишилися і постійні шанувальники друкованих видань. Останнім часом книгами цікавляться жителі Звенигородки, Умані, де закрили книжкові магазини, часто заходять, щоб придбати якусь літературну новинку гості з Києва. Перевагу надають українським авторам, найбільш розкуповують твори нашого земляка Василя Шкляра. Серед популярних – книги з історії, медицини, довідкова, дитяча література. В магазині завжди свіжі літературні новинки.

Щодо бібліотек, то тут найактивніші читачі – школярі та пенсіонери. Працівники бібліотек з сумом відзначають, що гаджет, Інтернет перемогли книгу, але щиро сподіваються, що читачі повернуться, бо книгу, живе слово, не замінить жодна електронна версія.

Олександр ЩЕРБАТЮК

14.04.2021 10:44
Переглядів: 1768
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.