У Лисянці зростає кількість прихильників тату
У людей старшого покоління міцно прижився стереотип про те, що малюнки на тіло наносять лише люди, у яких проблеми із законом або ті, які сиділи у в’язниці. Однак сьогодні татуювання вважають окремим видом мистецтва, ним захоплюються, створюють різноманітні виставки, фестивалі. Число його прихильників зростає і в таких невеликих містечках як Лисянка.
-Татуювання –це ще й спосіб самовираження, – каже тату-майстер з Лисянки Ольга Крижня (на знімку). – За допомогою нього підкреслюють свою індивідуальність. Йому надають символічне значення. Наприклад зображення тигра символізує владу, сови – мудрість і страх, кота – красу й грацію. Дехто вважає, що воно може змінити долю. Люди не раз переконувались у тому, що деякі малюнки на тілі приносять невдачу. Отже, обираючи татуювання, слід бути обачним, прочитати відповідну літературу чи статті в Інтернеті, а ще погортати енциклопедії символів. Як кажуть у народі: «Сім разів відміряй – раз відріж».
Наважитись зробити тату, вважає вона, це – половина справи. Інша ж половина – вирішити який саме напис чи зображення ти готовий носити на своєму тілі. Зараз у її клієнтів, а це переважно молоді люди, переважають патріотична тема, популярні знаки зодіаків, геометрія і флористика. Малюнки наносять, а це вже мистецтво іншого тату-майстра, художника Володимира Єршова, в основному, на руки і ноги. Ольга зізнається, що ніколи не беруться за нанесення зображень на обличчі, дітям, до досягнення повноліття, написи на китайській і японській мовах, бо не знають їх значення. Дивують замовлення непристойних написів на латині, несподіванкою є те, що зникають вікові рамки власників тату – вже літні чоловіки поновлюють свої «наколки», набиті під час служби в армії. Справжнім трендом останнім часом стали тимчасові татуювання. Процес нанесення таких малюнків абсолютно безболісний, і можна щоразу обирати щось нове, так вони не встигають набридати.
Цікавим є той факт, що значення татуювання залежить від місця його розташування на тілі: приміром, на шиї – допомагає своєму власнику бути більш стриманим, на руці – ви ризикуєте стати безкомпромісним. Ті, у кого малюнок на спині, намагаються довести іншим свою унікальність.
Ольга Крижня, яка до речі, за фахом юрист, і певний час працювала в Посольстві Угорщини в Києві, про своє захоплення, яке стало її новою професією, говорить дипломатично: «ваше татуювання може подобатись усім, а може не подобатись нікому, це абсолютно неважливо. Важливо, щоб воно подобалось вам, щоб ви наділили його якимось значенням, нехай воно буде особливе й означатиме щось».
Найбільш татуйованою людиною у світі, який потрапив у Книгу рекордів Гіннеса, є новозеландець Лакі Даймонд Річ. Його тіло на 100 відсотків вкрите наколками, включаючи навіть вуха й рот.
Іван СМОЛІЙ