У Лисянці набирає популярності скандинавська ходьба

Лисянська група із скандинавської ходьби з новими палицями

У Європі, до якої ми прагнемо, скандинавська ходьба вже давно є найпоширенішим видом спорту, не тільки для людей похилого віку, а й для дітей, починаючи із садочку. «У нас цей напрям теж стає популярним бо ходьба покращує роботу серця, приводить в тонус серцево-судинну систему, стимулює функції головного мозку і клітини отримують життєво необхідний кисень. Це зміцнює пам’ять і увагу. Також хода підвищує гнучкість і рухливість тіла», – почув я цілий шквал захоплюючих, схвальних відгуків від піонерів поширення цього виду спорту у Лисянці.
– Це моє життя, моє дозвілля, мій гарний настрій і моє здоров’я. Це те, що я люблю. Я закохана в скандинавську ходьбу і хочу іншим людям передати свою любов, – розповідає про заняття 72-літня Ганна Свиденко. – Зазвичай ми збираємось на центральному стадіоні селища. У нас є свій графік занять. На сьогоднішній день є група людей, які постійно з нами в команді – це 15-20 осіб. Ми і надалі плануємо поповнювати число наших учасників і запрошуємо приєднатися усіх охочих незалежно від віку та зайнятості.
Заняття зазвичай проходять вранці і ввечері, щоб людям була можливість обрати, який час для них зручніший. Ганна Іванівна вже о шостій ранку, не залежно від погоди і пори року, на стадіоні. Прилучила до занять і чоловіка, до речі, єдиного, бо група повністю складається із «скандинавських бабусь», як вони себе називають. Потім «підтягуються» Катерина Голуб, Ніна Король, Олена Страхова, Віра Кожушко, Олена Сідак.
– Скандинавська ходьба, якою я зайнялася після виходу на пенсію, змінила моє життя, – зізнається Олена Сідак. – Завдяки їй я маю можливість «переключитися» від буденних турбот, виділити час для себе, для свого здоров’я. Відчуваю, що стала витривалішою, енергійнішою, бадьорішою.
У техніці скандинавської ходьби, як розповіли досвідчені спортсменки, необхідно правильно тримати палицю. При ходьбі не можна розкидати палиці в різні сторони, вони повинні рухатися паралельно один одному і тілу. Тільки тоді і в 70 років буде осанка як в молодості, і серце працюватиме без перебоїв.
До речі, палиці до останнього часу жінки використовували які завгодно – лижні, від гардін. Нещодавно учасники спортивної групи від благодійників отримали комплекти сучасних палиць пристосованих для комфортної скандинавської ходьби. Відразу випробували їх на ділі. Тепер лисянська команда з усією відповідальністю готується до змагань – «Спортфесту-2021», який відбудеться в червні у Катеринополі.

Олександр ЩЕРБАТЮК

11.05.2021 18:11
Переглядів: 291
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.