На Лисянщині згадали жертв Шестеринської трагедії

У Шестеринцях на Черкащині до 78 -ої річниці розстрілу мирних жителів села і було проведено панахиду священнослужителем отцем Миколаєм. Шестеринська трагедія, що сталася наприкінці січня 1944 року забрала життя 86 мирних жителів.

Напередодні трагедії партизани обстріляли німецьку машину, яка рухалась по шосе у бік Звенигородки. У результаті короткої сутички 9 фашистів було вбито, а двоє змогли втекти. Наступного дня вдосвіта німці зігнали жителів села до церкви, запалили хати. «Що ваші брати і батьки зробили з нашими офіцерами, те ми зробимо і вам. За кожного вбитого німця буде знищено десять ваших людей», – так сказав офіцер. Всіх чоловіків і хлопчиків було тоді розстріляно, врятувалися лише ті підлітки, котрим матері встигли накинути на голови хустки.

Жахлива трагедія того січневого ранку ще жива у кожній родині місцевих жителів. Щороку в день пам’яті жертв розстрілу біля могили в центрі села тут проводять панахиду і читають поему поета з Катеринопільщини Якова Івашкевича, який у віршованих рядках закарбував страхіття того січневого дня.

Іван СМОЛІЙ

Читайте також: У Кривих Колінах поховали морського піхотинця розстріляного російським найманцем

01.02.2022 13:04
Переглядів: 1678
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.