На Лисянщині завершують жнивувати

Під час війни зупинилися багато бізнесів, але не сільськогосподарський. Поставити на паузу цю справу неможливо. Україні та світові потрібен хліб, і альтернативи йому немає. І сьогодні вирішальна стадія боротьби на продовольчому фронті – жнива.

На кінець липня механізатори в господарствах Чаплинки, Боярки та Вотилівки на Лисянщині, першими на Лисянщині завершили збір ранніх зернових із середньою врожайністю 50 центнерів із гектара. Це врожай трохи менший ніж торік, зважаючи на суху осінь і малосніжну зиму, але його цілком достатньо щоб провести розрахунок з власниками паїв, забезпечити насіннєвий фонд і навіть допомогти зерном жителям сусідніх регіонів, які постраждали внаслідок воєнних дій.

–Збиральна кампанія у нас пройшла за 12 днів, – повідав дільничний агроном Сергій Самбор. – Ми не робили ставку на ударні темпи – сконцентрували зусилля на якості робіт. Обмолот починали при низькій вологості зерна, з проведенням заходів протипожежної безпеки на кожному полі. 243 гектари озимої пшениці і 330 гектарів озимого ріпаку впорали трьома комбайнами Claas Lexion та Джон Дір. Останній до речі, ветеран в парку комбайнів господарства, але завдяки вмілим рукам екіпажу у складі Сергія Степаненка та Володимира Єжеля нічим не поступається своїм молодшим і потужнішим «колегам». На цьому комбайні вони жнивують вже дев’ятий сезон, і є прикладом професіоналізму, взаємовиручки і справжньої чоловічої дружби.

Дух взаємовиручки панує і маленькому колективі, який обслуговує зерноочисний комплекс ЗАВ-30 на току господарства. Леонід Клинковський, Андрій Пупикін та Володимир Цимбал очищають зерно, завозять його в комору на зберігання, а у вечірній і нічний час чергують, охороняючи збіжжя. Кажуть, стараються, щоб пайовики якомога скоріше одержали зерно нового врожаю і в кожній хаті спекли запашні короваї.

Упоравшись зі збиранням ранніх зернових, у виробничому підрозділі, механізатори перейшли до заготівлі грубих кормів для тваринництва, якому теж надають важливого значення в цей нелегкий час. Микола Лініченко, Сергій Хижняк, Валерій Сухоярський, Олександр Пупикін тюкують солому і перевозять до місць зберігання. А вже на початку серпня хлібороби сіятимуть озимину під урожай 2023-го року. Фундамент під осінню посівну вже закладають зараз: всі поля після обмолоту відразу дискуються. На виконанні цього важливого агрозаходу відзначається старанністю досвідчений механізатор Василь Бердичевський. А далі продовжаться жнива на інших масивах: соя, соняшник, кукурудза.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Єгер з Лисянки розповів, що робити, якщо натрапили на гадюку

Читайте нас також в Telegram!

02.08.2022 09:35
Переглядів: 1223
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.