Молоді лисянські лікарі лікують хворих за європейськими стандартами
Лисянська територіальна лікарня на Черкащині нинішнього року вийшла на новий рівень надання медичної допомоги пацієнтам. Відділення анестезіології та реанімації лікарні, завдяки гуманітарній допомозі із Німеччини, отримало відеоларингоскоп, який доречі є не кожній столичній клініці. Цей пристрій призначений, говорячи медичною мовою, для інтубації трахеї та введення пацієнта в загальний наркоз, завдяки чому хворі з різними варіантами анатомії та можливими аномаліями розвитку шиї можуть бути спокійними за своє здоров’я. Одним з перших хто випробував його на практиці був молодий лікар-анестезіолог Іван Ніщименко, який одразу оцінив його значимість в майбутній повсякденній роботі порятунку людських життів.
Сучасні європейські методи лікування урологічних хвороб застосовує в повсякденній практиці лікар-уролог Роман Максимов. Він надає висококваліфіковану допомогу при захворювання нирок, сечового міхура, передміхурової залози , тому за допомогою до нього звертаються пацієнти з навколишніх районів і навіть областей.
«З розвитком ендоурологічних технологій стало можливим виконання оперативних втручань без жодного розрізу. За допомогою цього методу було вже здійснено 58 операцій. Пацієнти через декілька днів виписувалися повністю здоровими та поверталися до свого звичайного ритму життя» – розповів Роман Романович.
Завдяки іншому молодому спеціалісту лікарні, лікарю ортопеду-травматологу Миколі Голодникову, який запроваджує малоінвазивні методи лікування переломів різної складності, вже більше 20 його пацієнтів швидко стали на ноги, не проходячи довготривалого періоду реабілітації та лікування. Операції такого рівня в нашій місцевості та навколишніх районах до цього часу не проводилися .
–Є пацієнти, які після травм потребують ургентних операцій. Для цього потрібно мати необхідне оснащення, швидку діагностику, кваліфікованих спеціалістів, якісні матеріали. Все це, завдяки гуманітарній допомозі, власним придбанням, є у нашому відділенні, – поділився він. – Уміння працювати за сучасними, «золотими стандартами», дозволяє нашим пацієнтам починати реабілітацію вже наступного дня після операції, повернутись до активного способу життя. Тому що травма не має бути перепоною чи моментом, після якого життя зупиняється.
Микола Голодніков, якому лише 26 років, вже встиг попрацювати і в лікарні швидкої медичної допомоги, і в столичному медичному центрі «Добробут», де був учнем відомого в Україні лікаря-травматолога Артема Калашнікова. У березні минулого року, з початком повномасштабного вторгнення, він з дружиною, теж медиком, переїхали з Києва на її малу батьківщину – Лисянку. З того часу подружжя працює в територіальній лікарні: Микола-ортопедом-травматологом, а Олександра – акушером-гінекологом. З того ж часу, з сумом зізнається він, не був у своєму рідному Бердянську, яке окупували рашисти, і де залишився батько. Після перемоги, впевнений, відразу поїде туди, а поки що налаштований з такими ж молодими, амбітними і талановитими лікарями піднімати місцеву медицину до європейських стандартів. А травматологія і ортопедія сьогодні – одна з областей медицини, що найбільш швидко розвиваються, і в якій успішно впроваджуються передові технології.
Найпереконливіша характеристика професійності лікаря: «Він творить чудеса». Такі відгуки від вдячних пацієнтів сьогодні можна часто чути про лисянських лікарів Романа Максимова, Миколу Голоднікова та Івана Ніщименка (на знімку). І це теж «золотий стандарт», яким ми можемо пишатися.
Олександр ЩЕРБАТЮК
Читайте також: Приватна медицина у Тальному може обмежити доступ до лікування сільського населення