Лисянським депутатам доведеться найближчим часом закривати школи

На черговій сесії Лисянської районної ради депутати підтримали проект рішення про визначення чотирьох опорних шкіл і створення таких же освітніх округів. Це Лисянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія» та Боярська, Виноградська і Бужанська школи. Однак, створення опорних шкіл та їх філій відтерміновано до часу утворення об’єднаних громад у районі. Новостворені громади мають самі вже визначати, що й де розташовуватиметься.

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Лілія Гнатюк назвала невтішною ситуацію в освітній галузі. Ще десять років тому в школах Лисянщини навчалось чотири тисячі учнів, а сьогодні їх вдвічі менше. Розраховувати на покращення не варто, адже народжуваність в селах району – 1-3 дитини в рік. А це значить, що надалі дітей буде ще менше. В сільських школах неповні класи, багато дітей через це змушені навчатися за індивідуальною програмою, яка передбачає вдвічі менше навантаження. Є й інша сторона проблеми – на зарплати вчителям держава виділяє 37 мільйонів гривень, а дефіцит – 10 мільйонів. І тут без пониження ступеня освітніх закладів чи їх закриття не обійтися.

Депутати визнали, що впродовж багатьох років в районі докладалося максимум зусиль аби зберегти освітню мережу, але то були гроші на вітер. Замість оновлення матеріальної бази, придбання комп’ютерів, мультимедійних дошок, наочності змушені витрачати левову частку освітнього бюджету на обігрів шкіл, утримання персоналу тощо.

Депутат Олександр Пухир зауважив: «Ми розуміємо, що об’єднання навчальних закладів вже на часі, але рука не піднімається голосувати за закриття сільських шкіл». Вирішення такого доленосного питання депутати переклали на місцеві громади, і чекають від них пропозицій.

Степан ВІЗІРЕНКО

01.11.2017 11:50
Переглядів: 923
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.